تيم ملي بسكتبال سه نفره ايران صبح امروز مقابل فيليپين قرار گرفت و با نتيجه 28 بر 19 شکست خورد.

بدین ترتیب نوجوانان ايران فردا در آخرین دیدار خود براي ايستادن در رده يازدهم با تركيه ديدار مي كند.

خاطرنشان مي شود، تيم ملي بسكتبال سه نفره ايران در دور مقدماتي با پيروزي مقابل تيم هاي مصر و پاناما و شکست برابر تيم هاي ليتواني و آرژانتين به جمع هشت تيم دوم راه يافت و روز گذشته نيز با نتيجه 29 بر 17 از سد نيوزلند گذشت.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:0 | لینک  | 

آقای طهماسبی مدیر کل تربیت بدنی شهرستان گرگان اعلام کرد بعد از پایان مسابقات فوتسال جام رمضان سالن امام 2 هفته تعطیل شده و کف پوش و سیستم تحویه هوای آن تعویض می‌شود.


در تمرین دیروز تیم بسکتبال شهرداری گرگان بابک نظافت و مهدی عسگرنژاد حاضر بودند که مهدی عسگرنژاد با دیگر بازیکنان به تمرین پرداخت ولی بابک نظافت با لباس شخصی در تمرین حاضر شده بود. 


برای شرکت در جلسه هماهنگی لیگ برتر که دوشنبه در تهران انجام می شود آقایان اسدالله کبیر و مهندس کریمی به عنوان نمایندگان تیم گرگان در جلسه شرکت می‌کنند.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 10:13 | لینک  | 

هپکو 61 - 35 آروین سینا

آرد شمس 58 - 53 نگارستان

بازی های امشب ::

عسل سوگلی - پاسارگاد 

ساعت : 21

بهشت هیرکان ( هواداران الف ) - آرما بتن

ساعت :22:30
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 10:6 | لینک  | 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، آخرين مرحله از اردوي تيم ملي بسكتبال براي حضور در جام جهاني 2010، صبح امروز در تالار بسكتبال مجموعه ورزشي آزادي با حضور 14 بازيكن آغاز شد.

* حامد حدادي و صمد نيكخواه بهرامي به دليل مصدوميت در تمرين امروز تيم ملي غايب بودند. اين دو بازيكن با لباس شخصي تمرين تيم ملي را نظاره كردند.

*‌ ماتيچ سرمربي تيم ملي پس از آنكه بازيكنان برخي حركات را اشتباه انجام مي‌دادند با فريادهاي بلندي از آنها مي‌خواست كه دقت لازم را داشته باشند.

* مرور كارهاي تاكتيكي در دستور كار كادر فني قرار داشت.

*‌ تمرين تيم ملي با توجه به لغو اردوي ليتواني تا روز چهارم شهريور در سالن آزادي ادامه خواهد داشت.
تمرين تيم ملي در دو جلسه صبح و بعدازظهر برگزار مي‌شود.
جام جهاني تركيه از روز ششم شهريور آغاز مي‌شود.
ايران در گروه B اين رقابت‌ها با آمريكا، اسلووني، كرواسي، برزيل و تونس هم‌گروه است.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:27 | لینک  | 

آخرین اردوی تیم ملی بسکتبال برای حضور در رقابت‎های قهرمانی جهان که قرار بود در لیتوانی برگزار شود، لغو شد.

به گزارش خبرنگار مهر، لیتوانی آخرین کشوری بود که سازمان تیم‏های ملی بسکتبال برای برپایی اردوی آماده سازی ملی‌پوشان در نظر گرفته بود. طبق برنامه قرار بود بازیکنان تیم ملی از امروز شنبه تمرینات خود را همراه با برگزاری دیدارهای تدارکاتی در این کشور پیگیری کنند و از همانجا راهی محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان شوند اما این امر میسر نشد.

محمدرضا مشحون رئیس سازمان تیم‎های ملی بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: "ویزای بازیکنان و مربیان تیم صادر شده بود اما تهیه نشدن بلیت موجب لغو سفر شد".

بدین ترتیب شاگردان وسلین ماتیچ تا زمان اعزام به ترکیه و شرکت در رقابت‏های 2010 قهرمانی جهان تمرینات خود را در تهران پیگیری خواهند کرد.

شانزدهمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی جهان 6 تا 20 شهریورماه در ترکیه و به میزبانی چهار شهر استانبول، آنکارا، قیصریه و ازمیر برگزار می‏شود. ملی پوشان بسکتبال کشورمان برای حضور در این رقابت‎ها پنجشنبه هفته جاری عازم ترکیه می‎شوند.

تیم ملی بسکتبال ایران به عنوان یکی از تیم‏های سید پنجم این رقابت‎ها در گروه B مرحله مقدماتی با آمریکا (تیم دوم جهان)، برزیل (تیم چهاردهم جهان)، کرواسی (تیم پانزدهم جهان)، اسلوونی (تیم بیستم جهان) و تونس (تیم چهل و دوم جهان) همگروه است. تیم ملی بسکتبال ایران هم صاحب رنکینگ بیست و یکم است.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:24 | لینک  | 

نگارستان 50 - 27 بهشت هیرکان ( هواداران ب )

جهان ورزش 59 - 32 سازمان فزهنگی ورزشی شهرداری 

++ نکته جالب در دو شب گذشته بازی‌ها استفاده داوران از لباس هایی با مارک عسل سوگلی به جای لباس های فیبا بود . این موضوع واقعا دور از شان داوران گرگان می باشد. 
بازی های امشب :: 

هپکو - آروین سینا

ساعت : 21

نگارستان - آرد شمس

ساعت : 22:30


× وحید شاهینی بازیکن تیم بسکتبال فروشگاه رنگ رضایی توسط کمیته انضباطی مسابقات 1 جلسه از همراهی این تیم محرو شد.

× مسئولان تیم فروشگاه رنگ رضایی در یک نامه رسمی شکایت خود را نسبت نحوه قضاوت داوران در دیدار این تیم برابر عسل سوگلی و همچنین اعتراض به محرومیت وحید شاهینی و استفاده داوران از لباس های عسل سوگلی به هیئت بسکتبال گرگان اعلام کردند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 10:14 | لینک  | 

مهدی عسگرنژاد بازیکن خوب پست 4 و 5 کشورمان که قرار است در جام رمضان گرگان برای تیم بسکتبال انجمن هواداران بسکتبال گرگان (( بهشت هیرکان هواداران الف )) بازی کند بعد از ظهر امروز وارد گرگان شد. مهدی عسگرنژاد از بازی بعد تیم هواداران الف برای تیم هواداران به میدان می‌رود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 18:59 | لینک  | 

بهشت هیرکان ( هواداران الف ) 73 - 47 سازمان فرهنگی ورزشی

++ تیم هواداران در این بازی با غیبت 5 بازیکن خود ( مهدی عسگرنژاد - مجید تهرانی - یاسین کلاسنگیانی - عارف احمدی و امیر حسین تاتاری ) تنها با 7 بازیکن در بازی حضور یافت. بعد از 5 فول شدن صفر ایری و مرصاد محمدخانی و مصدومیت نیما زعفرانی تیم هواداران دقایقی با 4 نفر بازی کرد تا اینکه نیما زعفرانی با بر طرف شدن مصدومیت دوباره به بازی بازگشت .

آمار بازیکنان بهشت هیرکان ( هواداران الف ) :: 

ابوالفضل صمدی : 26 امتیاز / 10 ریباند  / 2 استیل 

غلام خداوردی : 21 امتیاز / 9 ریباند / 1 استیل / 2 اسیست

نیما زعفرانی : 11 امتیاز / 6 ریباند 

معین صفایی : 9 امتیاز / 15 ریباند / 4 اسیست / 3 استیل 

صفر ایری : 4 امتیاز / 11 ریباند 

میلاد پقه : 2 امتیاز / 3 ریباند 

مرصاد محمد خانی :‌0 امتیاز / 4 ریباند

نظام مهندسی 61 - 24 پاسارگاد

برنامه بازی های امشب ::

بهشت هیرکان ( هواداران ب ) - نگارستان

ساعت : 21

جهان ورزش - سازمان فرهنگی ورزشی 

ساعت : 22:30
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:3 | لینک  | 

مدير عامل محترم باشگاه فرهنگي ورزشي (مهرام-پويا-داتنشگاه آزاد)تهران-ذوب آهن اصفهان-توزين الكتريك كاشان-صبا مهر قزوين-لوله a.s شيراز-شهرداري گرگان-هيئت بسكتبال شهركرد-پتروشيمي بندرامام-راه و ترابري قم-حفاري ملي ايران

باسلام
احتراما , به استحضار مي رساند اولين جلسه هماهنگي و بررسي نوع قراردادهاي بازيكنان و كادر فني و برنامه ريزي مسابقات سوپر ليگ سال جاري در روز دوشنبه اول شهريور ماه راس ساعت 4 بعدازظهر در محل تالار اجتماعات سالن بسكتبال آزادي تشكيل مي گردد.

خواهشمند است درصورت تمايل به شركت در مسابقات سال جاري در جلسه فوق همراه با سرمربي تيم شركت فرمائيد. عدم حضور حضرتعالي بمنزله انصراف در شركت تلقي مي شود.

محمود مشحون
رئيس فدراسيون بسكتبال




 تذکر:
دوستان و هواداران گرامی خواهشمنداست جهت ورود اطلاعات حتما از مرورگر Internet Explorer استفاده نماييد
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:22 | لینک  | 

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ايرنا، ملي پوشان بسکتبال کشورمان پس از چند روز استراحت تمرينات خود را در سالن بستکتبال مجموعه ورزشي آزادي تهران پيگيري کردند که مرور سيستم ها و کار گروهي، بازي تحت فشار، برنامه هاي هجومي و دفاعي از جمله کار هايي بود که کادر فني در تمرين امروز به آن پرداخت.
تمرين تيم ملي بستکتبال ايران با غيبت مهدي کامراني و حامد افاق و مصدوميت آرن داودي پيگري شد.
سرمربي تيم ملي بسکتبال ايران بار ها در تمرين امروز از بازيکنان درخواست کرد با جديت بيشتر ترمينات خود را دنبال کنند.
در ادامه پرتاب هاي آزاد و سيستم هاي متعدد رسيدن به حلقه توسط بازيکنان انجام شد.
همچنين صمد نيک خواه بهرامي که از ناحيه زانو با مصدوميت خفيفي مواجه است با نظر کادر فني در تمرين امروز حضور يافت اما در تمرينات گروهي شرکت نکرد.
گفتني است آرن داودي ديگر ملي پوش بسکتبال کشور ما نيز با مصدومتيت روبه رو شد که با نظر کادر پزشکي به استراحت پرداخت و به نظر مي رسد طي روز هاي آينده بتئواند به جمع ملي پوشان ملحق شود.
حامد افاق تنها ملي پوشي است که حضورش در جام جهاني ترکيه منتفي است و نمي تواند در اين مسابقات شرکت کند.
ملي پوشان امشب از ساعت 18.30 تا 20.30 تمرينات خود را دنبال کردن

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:14 | لینک  | 

جام رمضان

نتایج شب دوم 

آرد شمس 80 - 65 اف اسپورت

گاز 38 - 32 آروین سینا

برنامه امشب :

بهشت هیرکان (هواداران الف ) - فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

ساعت : 21

نظام مهندسی - پاسارگاد

ساعت : 22:30

لیست بازیکنان بهشت هیرکان هواداران الف ::

معین صفایی - مهدی عسگرنژاد - مجید تهرانی - غلام خداوردی - امیر حسین تاتاری - ابولفضل صمدی - مرصاد محمدخانی - میلاد پقه - یاسین کلاسنگیانی - عارف احمدی - نیما زعفرانی - صفر دری ایری 
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:50 | لینک  | 

بسکتبالیست‌های نوجوان کشورمان دیدارهای خود در مرحله گروهی مسابقات مسابقات بسکتبال بازی‌های المپیک نوجوانان را با برتری مقابل پاناما به اتمام رساندند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله گروهی مسابقات بسکتبال بازیهای المپیک نوجوانان برای تیم کشورمان به اتمام رسید. این تیم که در گروه B مسابقات با تیمهای مصر، لیتوانی، آرژانتین و پاناما همگروه بود، پس از یک پیروزی برابر مصر و دو شکست برابر لیتوانی و آرژانتین امروز موفق به شکست 29 بر 21 تیم پاناما شد.

تیم بسکتبال کشورمان در حالی موفق به شکست تیم پاناما شد که در نیمه اول دیدار مقابل این تیم موفق به کسب برتری 15 بر 7 شده بود. دیدار تیم‌های بسکتبال ایران و پاناما از ساعت 9 صبح امروز چهارشنبه در زمین بسکتبال Scape Youth Space برگزار شد.

شاگردان کیانی با نتایجی که در مرحله گروهی مسابقات بسکتبال کسب کردند، حال باید منتظر نتایج سایر دیدارهای گروه خود بمانند تا از روز جمعه رقابتی تازه را برای ایستادن در رده نهم تا دوازدهم مسابقات آغاز کنند، مگر اینکه در این مسابقات نتایج غیر منتظره ‌ی رقم بخورد و تیم‌های آرژانتین و لیتوانی رده‌های بالای جدول گروه B را از دست بدهند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:34 | لینک  | 

نتایج شب اول 

جهان ورزش 72 - 61 آرما بتن

عسل سوگلی 45 - 37 فروشگاه رنگ رضایی


برنامه شب دوم 

آرد شمس - اف اسپورت

ساعت : 21

گاز - آرمین سینا

ساعت : 22:30

مکان : سالن علیمحمدی

اعضای کمیته مسابقات : آقایان قاری - طیبی- شاهینی - کریمی - مومنی - هادی ایزدپناه - سراوانی
رئیس کمیته : آقای زحمتکش

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:28 | لینک  | 

فوروارد تيم ملي بسكتبال گفت: براي تك تك اعضاي تيم ملي درجام جهاني بسكتبال آرزوي موفقيت دارم اما به عنوان يك بازيكن با 15 سال تجربه به قدري شناخته شده بودم كه نيازي به برخورد نبود.

پويا تاجيك عضو تيم ملي بسكتبال كشورمان پس از انتخاب نشدن براي حضور در مسابقات جهاني بسكتبال به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: متأسفانه در طول تمرينات تيم ملي براي آماده سازي مسابقات جام جهاني تركيه شرايط بسيار بدي داشتم. دو تورنمنت رابه خاطر مشكلات خروج از كشور از دست دادم و در طول مسابقات چين هم با مشكل بيماري مواجه شدم.

*بايد شانس ديگري براي اثبات توانايي هايم پيدا مي كردم

وي ادامه داد: هرچند شرايط چندان خوبي نداشتم اما از سوي مربي تيم ملي نيز به من شانس لازم براي اثبات توانايي هايم داده نشد. از حضور نداشتن در جام جهاني ناراحتم اما نمي شود كاري انجام داد.براي تيم ملي و تك تك بازيكنان چه در پست خودم و چه ساير بازيكنان آرزوي موفقيت دارم.

*معيارهاي انتخاب بازيكن بايد تغيير كند

تاجيك تصريح كرد: معيارهاي انتخاب بازيكنان براي تيم ملي بايد تغيير كند. اگر معيار انتخاب بازيكن شرايط خوب در ليگ است بايد بر همين اساس پيش رفت. اگز از ابتدا به من اعتقادي نداشتند پس چرا به اردوها دعوت شدم.

وي با تأكيد بر اينكه انگيزه حضور او بعد از سالها فعاليت درتيم ملي با جوانترها فرق دارد گفت: به نظرم پس از مشكلاتي كه براي اعزام به تورنمنت هاي تداركاتي و مريضي ام در تركيه پيش آمد امكان اينكه فرصت ديگري داشته باشم برايم فراهم نشد.پس از 8 سال همكاري با اين فدراسيون تمام شرايطم براي آنها مشخص بود بايد در اين مورد با محمود مشحون صحبت كنم.

*قصد ضربه زدن به تيم ملي را ندارم

وي تأكيد كرد: قصدم ضربه زدن به تيم ملي در مقطع فعلي نيست، از هيچ كس در فدراسيون و تيم ملي و حتي شخص ماتيچ سرمربي تيم ناراحت نيستم. فكر مي كنم بايد كميته اي فني براي دعوت بازيكنان تشكيل شود بازيكناني مثل ارسلان كاظمي، محمد حسن زاده و روزبه ارغوان در پست 4 و 5، بازيكنان جوان و آينده داري هستند كه براي شناخت بيشتر بايد به تيم دعوت شوند با اين حال با بازيكناني مثل من كه شناخت چندين ساله دارند بايد برخورد بهتري مي شدو بنابراين نيازي به آزمودن دوباره نيست.

*ارسلان كاظمي بازيكن آينده داري است

بازيكن پست 4 (فوروارد) تيم ملي در مورد جايگزيني ارسلان كاظمي خاطر نشان كرد: ارسلان بازيكن خوب و آينده داري است و مطمئنم كاظمي باسرعت فعلي پيشرفت مي كند با توجه به اينكه نام او از ابتدا در فهرست تيم ملي وجود داشت، سرمربي تيم بايد مشخص مي كرد كه در چه پستي قصد استفاده از وي را دارد. متأسفانه اردوهاي اين مدت،تبديل به اردويي فرسايشي شده بود. بنابراين براي من كه يك بازيكن با تجربه زياد هستم، حذف از تيم ملي ضربه ي بزرگي شد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:38 | لینک  | 

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:14 | لینک  | 

حامد حدادي گفت: من به علت نيمكت نشيني مدت زيادي از بسكتبال دور بودم و به تدريج بسكتبال بازي كردن را نيز فراموش كردم اما تلاش مي‌كنم تا در جام جهاني بهترين بازي را براي تيم ملي انجام دهم.

حامد حدادي، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: طي ماه‌هاي اخير تنها در يك تورنمنت تيم ملي حضور داشته‌ام و پيش از سفرم به آمريكا در اواسط تيرماه به علت برخي مشكلات شخصي تمرين‌هاي خوبي در ايران نداشتم پس از آن 10 روز براي گرفتن ويزاي آمريكا به دبي سفر كردم كه در اين مدت هيچ تمريني نداشتم.
*من در ممفيس بازي كردم تا وضعيتم بهتر شود
وي ادامه داد: با توجه به حضور در تمرين‌هاي تيم ملي، فقط به بازي آخر تيم باشگاهي‌ام، ممفيس گريزليس، در ليگ تابستاني رسيدم كه با توجه به خستگي‌ام، از مربيان خواهش كردم كه درآن ديدار نيز بازي نكنم تا وضعيتم در تيم با توجه به نداشتن آمادگي خراب نشود.
حدادي گفت: اگر با توجه به آماده نبودنم در ليگ تابستاني بازي مي‌كردم شرايط بدي از نظر روحي و بازي برايم پيش مي‌آمد، به همين علت مدتي به لس‌آنجلس سفر كردم و باشگاه يك مربي و يك بدنساز براي ادامه تمرين‌هايم به اين شهر فرستاد و هر چند به آمادگي كامل نرسيدم اما از آمريكا براي همراهي تيم ملي به تركيه سفر كردم وبا وجود بازي بد و خستگي در مقابل تركيه در بازي دوم و سوم شرايط بهتري داشتم.
*آمادگي‌ام را تا جام جهاني به دست مي‌آورم
وي تصريح كرد: من مدت زيادي به علت نيمكت نشيني در آمريكا، بازي نكرده بودم و حتي به نظر مي‌رسيد بسكتبال بازي كردن را فراموش كرده‌ام. به همين علت در پنج روز تعطيلي تيم ملي همراه صمد نيكخواه بهرامي و سامان ويسي براي كسب با انگيزه بيشتر، تمرين هاي خود را ادامه دادم و احساس مي‌كنم تا به شرايط بازي دست يابم.
وي در مورد جام جهاني بسكتبال ادامه داد: گروه بسيار سختي در جام جهاني داريم اما اين بازيهاي سنگين براي خودمان بهتر است. در كل بازي‌هاي جام جهاني سخت است، به خصوص بازي با تونس كه همه از ما در مقابل اين تيم انتظار پيروزي دارند و اين امر كار را برايمان سخت تر مي‌كند.
*بايد روحيه پيروزي داشته باشيمحدادي تاكيد كرد: براي پيروزي علاوه بر تمرين‌ها، بايد روحيه‌ برد داشته باشيم. در چند ماه اخير با توجه به عقب بودن از كشورهاي اروپايي فقط شكست مي‌خورديم اما اين شكست‌ها باعث بالا رفتن تجربه تيم شده و بازي در مقابل تيم هاي قدرتمند آسيايي را نيز برايمان راحت‌تر مي‌كند.
*مسئولان ممفيس در مورد حضورم در گوانگ جو تصميم مي‌گيرند
سنتر تيم ملي خاطرنشان كرد: هنوز چيزي در مورد بازي‌هاي گوانگ جو معلوم نيست و بايد با مسئولان باشگاه ممفيس در اين مورد صحبت كنيم تا در صورت اجازه اين باشگاه همراه با تيم ملي در بازيهاي آسيايي شركت كنم.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:56 | لینک  | 

نوجوانان بسکتبالیست ایران سومین دیدار خود در چارچوب مرحله گروهی مسابقات بسکتبال بازی‌های المپیک نوجوانان را با شکست برابر آرژانتین پشت سر گذاشتند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به سنگاپور، تیم بسکتبال نوجوانان کشورمان از ساعت 11:30 امروز سه شنبه به وقت محلی سومین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات بسکتبال بازی های المپیک نوجوانان را برابر تیم آرژانتین برگزار کرد.

این دیدار که در زمین بسکتبال مجموعه "اسکیپ یوث اسپیس" برگزار شد، تیم کشورمان با نتیجه 24 بر 21 تن به شکست داد. این در حالی بود که تیم کشورمان در ثانیه آخر بازی با یک شوت 3 امتیازی کار را به تساوی کشاند اما داوران این امتیاز را نپذیرفتند تا شاگردان کیانی تن به شکست دهند. اعتراض کیانی و دیگر همراهان تیم کشورمان نیز راه به جایی نبرد تا این تیم براحتی مغلوب شود.

با این شرایط شانس صعود تیم ایران به جمع هشت تیم برتر مسابقات بسکتبال کمرنگ شد.

نیمه اول این بازی با نتیجه 16 بر 12 به سود تیم آرژانتین به اتمام رسیده بود.

شاگردان قاسم کیانی در گروه B مسابقات بسکتبال بازی‌های المپیک نوجوانان با آرژانتین، مصر، پاناما و لیتوانی همگروه هستند. ایران پیش از این مقابل مصر پیروز شده بود اما به لیتوانی باخته بود.

این تیم فردا آخرین دیدار خود در مرحله گروهی را برابر تیم پاناما برگزار می کند.

مسابقات بسکتبال المپیک نوجوانان به صورت سه به سه و در دو تایم پنج دقیقه ای برگزار می شود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:52 | لینک  | 

قاسم شاهینی ، حسین سراوانی و زمان حسینی با رای گیری بین سرپرستان و مربیان تیم ها به عنوان نمایندگان تیم های شرکت کننده در کمیته اجرایی مسابقات انتخاب شدند. 

زمان حسینی سرمربی تیم بهشت هیرکان ( هواداران الف ) گفت هدف ما قهرمانی و ارائه بازی های خوب برای شاد کردن هواداران است و با توجه به داشته‌ها این موضوع را دور از دست‌رس نمی بینیم .

حسین سراوانی مسئول انجمن هواداران بسکتبال گرگان و سرپرست تیم هواداران در مسابقات گفت ، همه‌ی 15 تیم حاضر در مسابقات تیم‌های مردمی و متعلق به هواداران می باشد و انجمن هواداران بسکتبال گرگان از تمام تیم‌ها حمایت می‌کند . وی از اعضای انجمن و بسکتبال دوستان خواست تا با حضور در سالن از تیم‌های هواداران الف و ب حمایت کنند .

آقای داریوش کلانتری مدیر عامل مجتمع پذیرایی توریستی بهشت هیرکان و از بسکتبال دوستان گرگانی با حمایت خود از هردو تیم بسکتبال هواداران به عرصه بسکتبال گرگان برگشت این موضوع و حضور افراد علاقه‌مندی مثل ایشان و تلاش‌هایشان جای تقدیر و تشکر دارد. آقای کلانتری اعلام کرد که به خاطر علاقه‌اش به بسکتبال و به خاطر شاد کردن هواداران گرگانی در این مسابقات داخل شده و حمایت مالی از تیم بسکتبال هواداران را به عهده گرفته است.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:26 | لینک  | 

بزرگ ترین شوی بسکتبال ایران قبل از آغاز لیگ برتر از سه شنبه در گرگان::

جام رمضان گرگان امسال هم مانند سال های قبل با گرمای خاصی برگذار خواهد شد . در این مسابقات بیش از 30 بازیکن لیگ برتر و دسته یکی فصل گذشته باشگاه‌های کشور حضور دارند. حضور بیش از 10 بازیکن با سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی بزرگسالان در سال‌های دور و نزدیک گرما خاصی به بازی ها می‌دهد. در این بازی‌ها بیش از 15 تن از حاضران فعلی اردوهای تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان به میدان خواهند رفت. در مجموع حضور بیش از 200 بازیکن که حداقل نزدیک با 130 تن از آن‌ها سابقه بازی حرفه‌ای بسکتبال را دارند نشان دهنده سطح بالای مسابقات می باشد.

برنامه شب اول بازی‌ها

سه‌شنبه

جهان ورزش - آرما بتن

ساعت : 21

عسل سوگلی - فروشگاه رنگ رضایی

ساعت : 22:30


لینک امضاء المان میدان ولیعصر
 تذکر:
دوستان و هواداران گرامی خواهشمنداست جهت ورود اطلاعات حتما از مرورگر Internet Explorer استفاده نماييد
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:53 | لینک  | 

اعضای محترم شورای شهر ، شهردار زحمتکش وفرماندار محترم شهرستان گرگان

با سلام واحترام: همانطور که مستحضرید ورزش بسکتبال پیشانی ورزش استان وچشم و چراغ مردم گرگان می باشد واین واقیعت  قابل انکار نیست.شهر گرگان در کشور جدا از سایر ویژیگی ها با بسکتبال در آمیخته است. این ورزش دارای سابقه ای با بیش از نیم قرن بوده وعلاقه مندانی از هر گروه سنی مشوق ورزشکاران این ورزش پرطرفدار می باشند. موضوعات ذکر شده، مواردی است که حتما شما عزیزان به آن واقف هستید. به همین دلیل وسایر شواهد وقرائن، وجود یک نماد وسنبل به عنوان یادمانی از این ورزش و رابطه آن با مردم گرگان زمین اثری ماندگار ونقطه ای روشن در کارنامه شما عزیزان خواهد بود. لذا ما امضا کنندگان پیشنهاد می دهیم المانی با موضوع بسکتبال طراحی گردیده و در میدان ولیعصر گرگان نصب گردد.با تشکر و آرزوی موفقیعت برای شما از یزدان پاک.


 تذکر:
دوستان و هواداران گرامی خواهشمنداست جهت ورود اطلاعات حتما از مرورگر Internet Explorer استفاده نماييد

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 10:55 | لینک  | 

اردن 68 - 57 ایران
با این نتیجه تیم ایران در بین 10 تیم حاضر به مقام ششمی دست یافت.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:2 | لینک  | 

قرعه کشی مرحله اول مسابقات جام رمضان گرگان امروز انجام شد و 15 تیم حاضر در چهار گروه به صورت زیر قرار گرفتند .

گروه الف ::

جهان ورزش / بهشت هیرکان ( هواداران الف ) / فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان / آرما بتن 

گروه ب ::

عسل سوگلی / نظام مهندسی / پاسارگاد / فروشگاه رنگ رضایی

گروه ج ::

آرد شمس / نگارستان / بهشت هیرکان ( هواداران ب ) / اف اسپورت

گروه د ::

هپکو / گاز گلستان / مواد غذایی آرمین سینا

++ برنامه دقیق مسابقات و تاریخ بازی ها فردا اعلام می شود
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:14 | لینک  | 

بیست و سومین اردوي آمادگي تيم ملی بسکتبال جوانان ایران از امروز تا اول شهریور ماه در سالن بسكتبال مجموعه ورزشي آزادي به سرپرستی آقای نصرالله معینی و زیر نظر آقایان محسن صادق زاده (سرمربی) و مهدی امیرآقاجان (مربی) برگزار می گردد.

اسامي دعوت شدگان:
۱.رضا شهبازنژاد-تهران
۲.رضايار فرازمند-تهران
۳.آندره تیمورخانی-تهران
۴.امیرحسام عبدالهی-تهران
۵.سيامك ترابي خواه-اصفهان
۶.قهرمان عمري-آذربايجان غربي
۷.مهدي مرادي نسب-بوشهر
۸.میرمحمد ميرفتاحي-اردبيل
۹.سجاد جاون امانی-اردبیل
۱۰.ميثم ميرزايي-مازندران
۱۱.رضا رنجبر-فارس
۱۲.ارسلان کیخسروی-فارس
۱۳.سينا هادي زاده-خراسان رضوي
۱۴.یاسین کلاسنگیانی-گرگان
۱۵.عارف احمدی-گرگان
۱۶.سعید محمدی-سمنان


نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:55 | لینک  | 

تيم بسکتبال ۳ نفره ايران اولين بازی خود در مسابقات المپيک نوجوانان را با پيروزی آغاز نمود. در اولين روز از مسابقات بسکتبال المپيک نوجوانان که در سنگاپور برگزار می شود تيم ايران موفق شد تيم مصر را با نتيجه ۲۱-۲۷ شکست دهد.
در اين بازی امير صديقی ۱۰ امتياز،سجاد مشايخی ۹ امتياز و آرمان زنگنه ۸ امتياز برای تيم کشورمان بدست آوردند.

در ادامه این مسابقات تیم ملی کشورمان فردا به دیدار لیتوانی خواهد رفت. این دیدار ساعت ۸:۰۰ صبح به وقت تهران انجام خواهد شد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:53 | لینک  | 

آرن داودي گفت:مصدوميتی كه برای من هفته گذشته در بازي هاي "جام استانكوويچ" در بازي مقابل ژاپن پيش آمد، مشخص شد كه چندان جدي نيست و از دوشنبه 25 مرداد به تمرين ها باز مي گردم.

آرن داودي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در اين خصوص افزود:پزشك تيم ملي پس از معاينه مچ پايم،اجازه بازگشت به تمرين هاي تيم ملي را از دوشنبه 25 مرداد به من داد و عنوان كرد مشكل مصدوميتم چندان جدي نيست.

وي در مورد عملكرد تيم (ب) در مسابقات جام استانكوويچ تاكيد كرد:تيم هايي كه در جام استانكوويچ لبنان شركت كرده اند،تيم هاي اصلي اين كشورها بودند و متاسفانه در همان روز نخست بازي ها كه شانزدهم مرداد برگزار شد،در ديدار مقابل ژاپن مصدوم شده و مجبور به بازگشت به ايران شدم.

وي ادامه داد: "علي باهران" بازيكن هم پستي من نيز پيش از بازي هاي استانكوويچ دچار مصدوميت شد ،اما با وجود مصدوميت پس از بازگشت من براي تيم بازي كرد و طبق اخبار رسيده بازي هاي بسيار خوبي نيز براي تيم ملي انجام داده است.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:53 | لینک  | 

ایران 74 - 61 قزاقستان
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 8:4 | لینک  | 

آخرين مرحله از اردوی آمادگی تيم ملی بسکتبال جهت حضور در مسابقات جهانی ترکيه از روز دوشنبه ۲۵/۵/۸۹ در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.

دعوت شدگان ذيل می بايست ساعت ۱۷ بعدزاظهر در محل تمرين حضور يابند.

اسامی دعوت شدگان :
۱- مهدی کامرانی
۲- آرن داودی
۳- جواد داوری
۴- سامان ويسی
۵- حامد آفاق
۶- محمدصمد نيکخواه بهرامی
۷- ايمان زندی
۸- ارسلان کاظمی
۹- اوشين ساهاکيان
۱۰- اصغر کاردوست
۱۱- حامد حدادی
۱۲- امير امينی
۱۳- محمد حسن زاده
۱۴- علی دورقی
۱۵- موسی نبی پور
۱۶- روزبه ارغوان


++ از نکات جالب لیست می توان به دعوت از بازیکنانی مانند نبی پور و ارغوان و دعوت نکردن حامد سهراب‌نژاد اشاره کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:8 | لینک  | 

جلسه هماهنگی جام رمضان ( قهرمانی محلات و دستجات آزاد گرگان ) ساعت 11 امروز در هیئت بسکتبال گرگان برگذار شد . در این جلسه ابتدا اسامی تیم های شرکت کننده اعلام شد که 16 تیم در این مسابقات شرکت دارند. در ادامه آقای زحمتکش دبیر هیئت بسکتبال به تشریح اهداف مسابقات و قوانین بازی ها پرداخت . در ادامه اعلام شد تیم ها تا فردا ظهر فرصت دارند مدارک خود را تکمیل کنند و قرعه کشی مسابقات فردا ساعت 13 انجام می‌شود تا برنامه مسابقات مشخص شود.

++ انجمن هواداران بسکتبال گرگان با دو تیم در این مسابقات شرکت دارد.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 12:47 | لینک  | 

جام استانکویچ آسیایی : 

فیلیپین 79 - 67 ایران

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:33 | لینک  | 

آخرين مرحله از اردوی آمادگی تيم ملی بسکتبال ايران جهت حضور در مسابقات جهانی ترکيه پس از یک هفته استراحت روز دوشنبه ۲۵ مرداد ماه آغاز خواهد شد. ملی پوشان دعوت شده می بايست در تمرين بعدازظهر دوشنبه که ساعت ۱۷:۰۰ آغاز می شود حضوربهم رسانند.

اسامی بازيکنان دعوت شده به آخرين مرحله اردو آمادگی تيم ملی بسکتبال روز شنبه اعلام خواهد شد.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:23 | لینک  | 

بازیکن ملی‎پوش بسکتبال کشورمان ضمن تاکید بر اینکه هنوز از وضعیت دقیق خود بابت مصدومیتی که در رقابت‎های جام استانکوویچ با آن مواجه شد اطلاع زیادی ندارد، گفت: با این حال نگران از دست دادن رقابت‎های جهانی هستم.

آرن داودی که به خاطر آسیب دیدگی روز پنجشنبه اردوی تیم "ب" بسکتبال در لبنان را ترک کرد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از اینکه قسمت آسیب دیده شکستگی ندارد، مطمئنم. نسبت به روز اول هم که دچار مصدومیت شدم درد زیادی ندارم اما قسمت آسیب دیده متورم شده و کبودی و خون مردگی شدیدی دارد.

وی با اشاره به اینکه معاینات اولیه را در بیروت و زیر نظر پزشکان لبنانی انجام داده و حالا برای مداوای دقیق‎تر به ایران بازگشته است، خاطرنشان کرد: از اینکه به طور دقیق در چه وضعیتی هستم اطلاعی ندارم. البته تشخیص پزشکان لبنانی زیاد نگران کننده نبود اما تا زمانیکه توسط پزشک خودم در تهران معاینه نشوم خیالم از این بابت راحت نمی‎شود.

بازیکن پست یک بسکتبال کشورمان یاد آور شد: بیشتر نگرانی‎ام به خاطر در پیش بودن مسابقات قهرمانی جهان است و اینکه به خاطر این آسیب دیدگی بدموقع نتوانم در آن شرکت کنم. من پیش از المپیک هم با چنین مشکلی مواجه شدم. چون به خاطر مصدومیت، یکی دو ماه مانده به بازی‎های المپیک پکن تمریناتم را آغاز کردم به همین دلیل نتوانستم به موقع آماده شوم.

ملی‎پوش بسکتبال کشورمان تاکید کرد: امیدوارم شرایط به گونه‏ای نشود که مجبور به پیگیری مسابقات جهانی از ایران شوم. خصوصا اینکه من از بعد از المپیک تنها به قصد قهرمانی دوباره در آسیا تمرین کردم فقط به این خاطر که بتوانم با گرفتن سهمیه جهانی فرصت حضور در مسابقات جهانی را به دست آورم.

* اصلا شما که در ترکیب تیم ملی بودند. پس چرا با تیم "ب" در مسابقات جام استانکوویچ شرکت کردید؟

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر گفت: من به همراه اصغر کاردوست و موسی نبی‎پور به عنوان یار کمکی به تیم "ب" ملحق شدیم. مدیران فدراسیون این موضوع را از حدود یک ماه پیش به ما اعلام کرده بودند.

آرن داودی در پایان اظهارداشت: دوست ندارم مسابقات جهانی را از دست بدهم هرچند که در مقابل قسمت و مصلحت خداوند هم کاری نمی‌توان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آرن داودی یکشنبه گذشته در جریان دیدار با قزاقستان در روز سوم رقابت‌های جام استانکوویچ از ناحیه مچ پای چپ دچار آسیب دیدگی شد. این بازیکن سال گذشته با قهرمانی در رقابت‎های جام ملت‏های آسیا سهمیه حضور در مسابقات جهانی را به دست آورد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:24 | لینک  | 

بنام خدا

مسئولین محترم استان و گرگان
با سلام خدمت تمام شما هواداران و بسکتبال دوستان واقعی
همانطور که مستحضرید کف پوش سالن ورزشی امام که در آن مسابقات تیم بسکتبال گرگان در سوپر لیگ کشور انجام می شود دارای وضعیت بسیار نامناسب می باشد و یکی از مهمترین دلایل بازی نکردن درست و حرفه ای بعضی از بازیکنان فصل های پیش تیم گرگان از جمله بازیکنان ملی و خارجی ، همین مشکل غیر استاندارد بودن کف پوش سالن بوده که باعث مصدومیت بسیاری از این بازیکنان در حین مسابقات و حتی تمرین شده است . با وجود اعتراضات شدید از طرف مسئولین انجمن هواداران در رابطه با تعویض کف پوش سالن و قول های مسئولین ورزشی شهر گرگان مبنی بر تعویض کف پوش تا کنون این مشکل برطرف نشده است با کمی دقت متوجه خواهید شد که وضعیت سالن های ورزشی شهرهای کشورهای افغانستان ، پاکستان و عراق بسیار بسیار مناسب تر از وضعیت فعلی کف پوش سالن امام گرگان می باشد . بدیهی است این مشکل درخور شهری که خود را پایتخت بسکتبال ایران می داند نیست . از مسئولین ورزشی گرگان برای صدمین بار در این بیانیه تقاضا تعویض کف پوش سالن و حل این معضل را داریم .


با تشکر فراوان
انجمن هواداران بسکتبال گرگان


متاسفانه تربیت بدنی استان و شهرستان هیچ کدام پایگاه اینترنتی ندارند تا مردم به توانند از این طریق با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و صدای خود را به گوش مسئولان برسانند. ما هم نتوانستیم از طریق اینترنت این بیانیه را به مسئولان تربیت بدنی منتقل کنیم.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 0:34 | لینک  | 

جام استانکویچ آسیایی

ایران 86 - 67 تایوان

++ اصغر کاردوست باکسب 24 امتیاز و 11 ریباند بهترین بازیکن ایران بود

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:57 | لینک  | 

نهمين اردوي آمادگي تيم ملي نوجوانان 2011 (متولدين 11/10/1373 به بعد ، متولدين سال 1995 ميلادي) بمدت 6 روز از ساعت 8 صبح روز شنبه 23/5/89 تا غروب روز پنجشنبه 28/5/89 در سالن بسكتبال مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار خواهد شد.

در اين اردو كه مدت آن 6 روز و تحت نظر سازمان تيمهاي ملي بسكتبال و به سرپرستی آقای ژوزف نظریان انجام خواهد شد ، مربيان تيم آقايان احمد مازديستان (تهران) ، حميدرضا شمس فلاورجاني (اصفهان) ، جواد زارعي كلوئي (هرمزگان) و ناصر پيروردي زاده (تهران) ، نوجوانان برتر بسكتبال كشور را تحت آموزش و تمرين قرار خواهند داد.

اسامي دعوت شدگان :
1-حامد بيگي-تهران
2-كياوش كاتبي-تهران
3-آرمي نظريان-تهران
4-حميدرضا اسديان-تهران
5-آرين نامدار قشقائي-تهران
6-اميرعلي كامكار-تهران
7-علي والامنش-تهران
8-شاهين وثوقي شهسواري-تهران
9-علي احمدي طباطبايي-تهران
10-سيدعرفان سمائي-تهران
11-مهدي ميرزائي-توابع تهران
12-اشكان اله ويسي-توابع تهران
13-محمدامين همداني-اصفهان
14-كيوان اشرف زاده فولادي-اصفهان
15-اميد اسديان دهاقاني-اصفهان
16-واهاگن غريبيان-اصفهان
17-عليرضا شيخ رضائي-اصفهان
18-وحيد دليرزهان-خراسان رضوي
19-عليرضا مرتضوي-خراسان رضوي
20-محمدرضا نهضتي-گرگان
21-نصراله اسدالهي بي بالان-گرگان
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:9 | لینک  | 

در راستای نتایج غرور آفرین تیم ملی بسکتبال ایران::

جام استانکویچ آسیایی::

عراق 81 - 77 ایران
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:50 | لینک  | 

براساس شنیده ها محمدمهدی ایزدپناه سرمربی پیشین تیم بسکتبال شهرداری گرگان با مسئولان تیم بسکتبال دانشگاه آزاد تهران برای سرمربیگری این تیم در فصل آینده لیگ برتر به توافق رسیده است.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:49 | لینک  | 

مربي تيم ملي بسكتبال گفت: تيم ملي تا جام جهاني بايد بيشتر روي كارگروهي بازيكنان متمركز و جلوي اشتباهات فردي را نيز بگيرد زيرا در مقابل تيم‌هاي اروپايي هيچ اشتباهي قابل جبران نيست.

مهران حاتمي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: تورنمنت تركيه كه از روز 15 تا 17 مرداد با حضور سه تيم قدرتمند جهان برگزار شد براي تيم ملي ايران ايده‌آل بود و ما به چنين رقابتهايي براي قرارگرفتن بازيكنان در كنار يكديگر نياز داريم.
وي افزود: بازي با تيم هاي اروپايي، سطح عملكرد بازيكنان تيم ملي را بالا مي‌برد و باعث از بين رفتن ترس ملي پوشان از تيم هاي بزرگ مي‌شود.
وي ادامه داد: پيام اصلي باز‌هاي تركيه براي ما كم كردن از اشتباهات تيمي است. در بازي‌ با تيم‌هاي قدرتمند اروپايي، جبران هر اشتباهي سخت است و حتي اختلاف چند امتياز نيز تا پايان بازي قابل جبران نيست.
مربي تيم ملي گفت: با توجه به خستگي بازيكنان، پس از يك ماه و نيم اردوهاي خارجي و برنامه فشرده تا پايان هفته جاري، تمرين‌هاي تيم ملي تعطيل است و از هفته بعد در تهران تمرين مي‌كنيم و پس از آن دو بازي دوستانه در كشور ليتواني برگزار كرده و به مسابقات جهاني تركيه مي‌رويم.
وي خاطرنشان كرد: از بين ملي پوشان تيم الف تنها موسي نبي پور براي كمك به تيم ملي ب در جام استانكويچ به اين تيم در لبنان ملحق شد و ساير بازيكنان از سوي فدراسيون غرب آسيا اجازه حضور در جام استانكويچ را پيدا نكردند.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:29 | لینک  | 

سرمربي تيم ملي بسكتبال ب گفت: آرن داوودي گارد راس تيم ملي در ديدار مقابل ژاپن مصدوم شد و به اين ترتيب گارد راس خود را در بازي هاي استانكوويچ از دست داديم.

محمد كسايي پورسرمربي تيم ملي بسكتبال ب در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در مورد شكست مقابل قزاقستان در بازي روز گذشته 18 مرداد گفت: با توجه به اينكه يكشنبه 17 مرداد در ديدار مقابل ژاپن فشار بسيار زيادي به تيم وارد شده بود و آرن داوودي گارد راس تيم از ناحيه پا دچار مصدوميت شد بنابراين بازي خوبي مقابل قزاقستان انجام نداديم و در برابراين تيم شكست خورديم.
وي افزود: آرن داوودي در كوارتر دوم بازي نخست ما در جام استانكوويچ مصدوم شد كه مشكوك به شكستگي پا است كه به اين علت امكان استفاده از اين بازيكن را نداريم و گارد راس مطمئن خود را از دست داديم.
كسايي پور تاكيد كرد: ملحق شدن حدادي به تيم ملي ب صحت ندارد و تنها موسي نبي پور پس از اتمام تورنمنت تركيه يكشنبه 17 مرداد به تيم ملي ب در جام استانكوويچ ملحق شد و چند دقيقه نيز براي ما بازي كرد كه به علت مشكلات مربوط به خستگي سفر چندان در مورد وي سختگيري نكرديم
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:28 | لینک  | 

هر دم از این باغ بری می رسد!!!!!

جام استانکویچ آسیایی::

ایران 67 - 80 قزاقستان
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 21:9 | لینک  | 

جواد شهره‌غلامي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس قم تصريح كرد: با سختي‌هاي فراواني موفق به كسب عنوان قهرماني رقابت‌هاي ليگ دسته اول بسكتبال باشگاه‌هاي كشور و صعود به مسابقات ليگ برتر بسكتبال باشگاه‌هاي كشور شديم، بنابراين بايد براي حضور در ليگ برتر فصل جديد تكليف تيم سريع‌تر مشخص شده و تيم وضعيت خود را بداند.
وي بيان داشت: تحمل سختي‌ها، فشارهاي روحي و جسمي، ممارست و پشتكار و تلاش‌هاي زيادي از سوي تك تك اعضاي تيم از كادر فني تا بازيكنان، مديريت و حتي تدارك تيم صورت گرفت تا موفقيت قهرماني و صعود به ليگ برتر نصيب تيم شود و اكنون بايد براي محافظت از اين دستاورد مهم، تيمي قوي براي حضور در ليگ برتر تشكيل شود.
كاپيتان تيم بسكتبال راه‌وترابري استان قم ابراز داشت: مسئولان بايد كاري كنند تا تيم بسكتبال راه‌وترابري قم براي موفقيت در مسابقات ليگ دسته برتر بسكتبال باشگاه‌هاي كشور هر چه زودتر تكليف خود را بداند تا در ليگ برتر قدرت به مصاف حريفان برود.
وي عنوان داشت: بعد از اين همه تحمل سختي و فشارهاي زياد كه براي راهيابي به ليگ برتر انجام شد، قطعا حمايت از اين تيم در ليگ برتر از هر نظر بايد به صورت جدي صورت بگيرد تا مبادا حريفي ضعيف در مسابقات ليگ برتر بسكتبال باشگاه‌هاي كشور باشيم.
شهره غلامي در ادامه با اشاره به رقابت‌هاي ليگ دسته اول بسكتبال باشگاه‌هاي كشور بيان داشت: تيم ما در تمامي مسابقات دسته اول با انجام بازي‌هاي بسيار خوب، ظرفيت و توانمندي خود براي كسب عنوان قهرماني را به حريفان تحميل كرد.
وي تصريح كرد: با تلاش و همكاري نزديكي كه در پيكارهاي ليگ دسته اول بسكتبال باشگاه‌هاي كشور بين تمامي مجموعه باشگاه موجود بود،‌ اميدوارم تيمي پر قدرت به منظور حضور در ليگ دسته برتر تشكيل شود، ضمن اينكه تداركات مناسب نيز بايد جزو برنامه‌هاي تيم قرار بگيرد.
كاپيتان تيم بسكتبال راه‌وترابري استان قم تاكيد كرد: مسابقات ليگ دسته اول بسكتبال در فصل گذشته براي تمامي اعضاي تيم تجربه بسيار خوبي به دنبال داشت و با توجه به اينكه در ليگ برتر حريفان بسيار مطرحي بايد به ميدان رفت، به تداركاتي قوي نياز است.
وي خاطرنشان كرد: پيش از همه لازم است كه مسئولان باشگاه به سرعت وضعيت كادر فني و بازيكنان تيم را براي مسابقات فصل جديد ليگ برتر بسكتبال باشگاه‌هاي كشور تعيين كنند تا برنامه‌ريزي تمرينات نيز صورت بگيرد.
شهره غلامي ابراز داشت: در ليگ دسته اول كه حضور داشتيم، حمايت‌هاي خوبي از تيم بسكتبال راه و ترابري شد زيرا در قم علاقمندان بسيار زيادي بودند كه دوست داشتند تيم در راه صعود به ليگ برتر و قهرماني ليگ دسته اول موفق شود، به همين خاطر اميدواريم در آينده نيز به خوبي از حمايت‌هاي اين چنين بهره‌مند شويم.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 18:22 | لینک  | 

تيم ملی بسکتبال ۳ نفره ايران روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه جهت حضور در مسابقات المپبک جوانان عازم سنگاپور می شوند.
اعضای اين تيم می بايست بعدازظهر روز سه شنبه ۱۷ مردادماه خود را در ورزشگاه آزادی تهران به سرپرست اين تيم آقای عنايت الله آتشی معرفی نمايند.

اسامی تيم اعزامی به اين مسابقات:
۱- امير صديقی (بازيکن)
۲- آرمان زنگنه (بازيکن)
۳- محمد اوجاقی (بازيکن)
۴- سجاد مشايخی (بازيکن)
۵- ابوالقاسم کيانی (سرمربی)
۶- عنايت الله آتشی (سرپرست)

تيم ملی بسکتبال ۳ نفره به همراه کاروان ورزشی ایران روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه از طریق دبی عازم سنگاپور محل برگزاری مسابقات المپبک جوانان خواهند شد.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 11:13 | لینک  | 

ایران 68 - 69 نیوزلند

++ ارسلان کاظمی با کسب 20 امتیاز و 7 ریباند بهترین بازیکن ایران بود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:42 | لینک  | 

ایران 72 - 68 ژاپن

+اصغر کاردوست و آرن داوودی با کسب 14 امتیاز و محمد حسن زاده با کسب 13 بهترین بازیکنان تیم ایران بودند.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:48 | لینک  | 

مسابقات آموزشگاه های کشور

مقطع متوسطه در تبریز:

گرگان 61 - 67 کردستان


تیم گرگان با قانون وقوانینی که بود با بد شانسی تمام از ادامه مسابقات باز ماند
چرا که تیم گرگان تیم اصفهان را در گروه خود توانست شکست دهد وتیم اصفهان کردستان را از پیش رو برداشت.اما در کمال ناباوری تیم گرگان از کردستان شکست خورد و به مرحله بعد نرفت.
+تیم گرگان به دلیل تعداد گل خورده بیشتر و تعداد گل زده کمتر نسبت به اصفهان با 3 برد و 1باخت به

مرحله بعد مسابقات آموزشگاههای کشور راه نیافت

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:37 | لینک  | 

انجمن هواداران بسکتبال گرگان روز خبرنگار را به تمام خبرنگاران ایران  بویژه خبرنگاران گلستان و گرگان تبریک می‌گوید و برای این غشر زحمتکش در انجام وظیفه خطیر آگاه کردن جامعه آرزوی موفقیت می کند.
با آرزوی موفقیت و پیروزی برای تمام خبرنگاران ایران و گرگان.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:41 | لینک  | 

صربستان 96 - 68 ایران
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 22:7 | لینک  | 

 شنبه ۱۶ مرداد

ساعت ۱۳:۳۰ عراق - قزاقستان
ساعت ۱۵:۳۰ ژاپن - تايوان
ساعت ۱۷:۳۰ سوريه- قطر
ساعت ۱۹:۳۰ لبنان- فيلیپين

يکشنبه ۱۷ مرداد

ساعت ۱۳:۳۰ ایران - ژاپن
ساعت ۱۵:۳۰ قزاقستان- تايوان
ساعت ۱۷:۳۰ اردن- قطر
ساعت ۱۹:۳۰ فیلیپین- سوريه

دوشنبه ۱۸ مرداد

ساعت ۱۳:۳۰ عراق - تایوان
ساعت ۱۵:۳۰ ایران- قزاقستان
ساعت ۱۷:۳۰ اردن - فیلیپین
ساعت ۱۹:۳۰ لبنان- سوريه

سه شنبه ۱۹ مرداد

ساعت ۱۳:۳۰ ژاپن- قزاقستان
ساعت ۱۵:۳۰ ایران- عراق
ساعت ۱۷:۳۰ قطر - فیلیپین
ساعت ۱۹:۳۰ لبنان- اردن

چهارشنبه ۲۰ مرداد

ساعت ۱۳:۳۰ ایران- تایوان
ساعت ۱۵:۳۰ عراق - ژاپن
ساعت ۱۷:۳۰ اردن - سوریه
ساعت ۱۹:۳۰ لبنان- قطر

شماره تلفن هتل محل اقامت تيم ملي ب ۹۵۷۷۱۴۷-۱۷۱-۰۰۹۶ می باشد.
 
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:0 | لینک  | 

ترکیه 93 - 53 ایران

صربستان 76 - 71 نیوزلند
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:11 | لینک  | 

سرمربي تيم‌هاي (ب) بسكتبال كشورمان گفت:با توجه به حضور تيم‌هاي آسيايي در جام استانكوويچ لبنان كه از شنبه 16 مرداد آغاز مي‌شود ،كار سختي را در برابر قدرت هاي آسيايي در پيش داريم.

محمد كسايي پور سرمربي تيم ملي (ب) بسكتبال كشورمان با بيان اين مطلب به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:12 نفر همراه تيم‌هاي (ب) در لبنان حضور مي‌يابند كه تمام اين بازيكنان به طور كامل آماده‌اند به جز علي باهران كه از ناحيه پا دچار مشكل شده ،اما پزشك تيم مشكل وي را جدي نمي‌داند و به احتمال زياد به بازي‌ها مي‌رسد.
وي افزود: تعدادي بازيكن از تيم‌هاي (الف) نيز براي آزمايش عملكرد آنها و مشخص شدن وضعيت آمادگي وكاركردشان به همراه تيم‌هاي (ب) در جام استانكوويچ شركت مي‌كنند و اميدوارم با آماده نگه داشتن اين بازيكنان،تيمي خوب را راهي رقابت‌هاي آسيايي گوانگجو كنيم.
كسائي پور تصريح كرد:موسي نبي پور،اصغر كاردوست و جواد داودي از تيم (الف) به تيم‌هاي (ب)ملحق شدند،كه موسي نبي پور ابتدا همراه تيم (الف) در تورنمنت تركيه شركت مي‌كند و سپس روز 16 مرداد از تركيه به لبنان و اردوي تيم‌هاي (ب) ملحق مي‌شود.
از طرفي جواد داوري نيز با توجه به غيبت در چند تورنمنت به احتمال فراوان همراه نبي پور به لبنان سفر مي‌كند.
كسائي پور ،در مورد جام استانكوويچ تاكيدكرد:بازي‌هاي بسيار سختي را پيش رو داريم. تيم‌هاي لبنان،اردن،سوريه و قطر با تمام قدرت براي آماده سازي در اين بازي‌ها شركت مي‌كنند. ضمن اينكه تيم‌هاي ژاپن و تايوان نيز،تيم‌هاي خوبي هستند كه حضور تمام آن ها سطح رقابت‌ها را بسيار بالا برده است.
سرمربي تيم‌هاي(ب) خاطر نشان كرد:براي مقابله با اين تيم‌ها با تمام توان خود در جام استانكوويچ شركت مي‌كنيم و تلاش‌ ما كسب بهترين نتيجه ممكن براي تيم‌ ملي است ،اما از طرفي براي نخستين بار در 8 سال اخير تيم‌هاي (ب) در برابر تيم‌هاي ملي اصلي كشورهاي ديگر قرار مي‌گيرد و اين تفكر درست و نكته‌ي مثبت است.فلسفه تشكيل تيم‌هاي(ب) را درست مي‌دانم و اميدوارم حضور اين تيم تداوم داشته باشد
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:36 | لینک  | 

آدیداس کاپ در ترکیه

نیوزلند - صربستان

ساعت : 19:30

ترکیه - ایران

ساعت: 22

++ هر دو بازی از شبکه NTV SPOR روی ماهواره ترکست به صورت زنده پخش می‌شود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:2 | لینک  | 

مسابقات آموزشگاه های کشور

مقطع متوسطه در تبریز:

گرگان 56 - 51 اصفهان

++ سعید صالحی با کسب 25 امتیاز بهترین بازیکن تیم گرگان بود.

++ تیم گرگان دیروز ایلام را شکست داده بود و فردا به مصاف کردستان می رود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:54 | لینک  | 

محمود مشحون رييس فدراسيون بسكتبال درباره وضعيت آمادگي تيم ملي در كمتر از يك ماه مانده به مسابقات جام جهاني بسكتبال گفت: هدف اصلي از دعوت بازيكنان اضافه درهر سفر تيم ملي، استفاده از تمام داشته ها در طول مسابقات سخت است.
بايد طي اين مدت نفرات اثر گذار تيم را شناسايي كرده و در انتخاب افراد با كمترين ضريب اشتباه برنامه ريزي كنيم.

*دليل نتايج به دست آمده در جام استانكوويچ را نيز برنامه های منظم مي دانم

وي ادامه داد: بازي هاي جام استانكوويچ از هر نظر آموزنده بود و ملي پوشان در ديدار مقابل استراليا بسيار خوب ظاهر شده و توان تيمي خود را به نمايش گذاشتند.
هدف ما از تمام برنامه ريزي ها عملكردخوب در بازي هاي آسيايي گوانگجو است و تمام اين تورنمنت هاي تداركاتي براي اين مسابقات است.
هر چند جام جهاني بسكتبال را در پيش رو داريم اما ديدگاه اصلي موفقيت در گوانگجو است.
رييس فدارسيون بسكتبال در مورد تاثير گذاري حامد حدادي در تيم ملي تصريح كرد: احتمال حضور نداشتن حدادي در مسابقات گوانگجو زياد است اما بايد داراي موقعيتي باشيم كه با غيبت حدادي نيز از تمام داشته هايمان به خوبي استفاده كنيم و به همين دليل از بازيكنان بلند قامت حاضر در اردوي تيم "ب" نيز براي جايگزيني حدادي استفاده كنيم.
وي خاطر نشان كرد: هر چند به نظر مي رسد در بعضي پست ها با مشكل مواجه هستيم، اما با تشكيل تيم ملي "ب" و كار برروي تيمهاي پايه به منظور يافتن جايگزين خوب براي بازيكنان قوي تيم ملي آينده بهتري براي بسكتبال كشور رقم خواهد خورد.
عنايت اله آتشي كارشناس بسكتبال كشورمان نيز در مورد تيم ملي تصريح كرد: بازي با تيم هاي قدرتمند تمام زواياي مثبت و منفي يك تيم را مشخص كرده و باعث پي بردن به قابليت هاي هر تيم مي شود.

*جام استانكوويچ نيز با وجود شكست هاي تيم ملي محك خوبي براي آمادگي تيم ملي بود

وي افزود: طي اين مسابقات بازيكناني كه داراي تبحر و تجربه خوبي بودند، مشخص شدند ضمن اينكه اين مسابقات معيار خوبي براي انتخاب سرمربي نيز محسوب مي شود.
از سوي ديگر بازي با تيم هاي تركيه، نيوزيلند و صربستان در تركيه و همچنين بازي در ليتواني تجربه خوبي براي ملي پوشان پيش از حضور در جام جهاني است.
آتشي تصريح كرد: هدف اصلي ما حضور آبرومندانه در جام جهاني بسكتبال است و تمام اقدامات لازم براي رسيدن به اين هدف انجام گرفته، اما حالا اين بازيكنان هستند كه بايد شرايط خود را با شرايط جهاني وفق داده و نبردي قابل قبول داشته باشند.
وي افزود: توقع برد از تيم ملي در جام جهاني نداريم اما توقع داريم با غيرت و شادابي بازي كرده و ضمن برطرف كردن كمبودها توان خود را به همه نشان دهند.

*كار انفرادي باعث شكست به چين شد

اين كارشناس بسكتبال درباره دليل شكست از چين با وجود پيروزي بر اين تيم در سالهاي گذشته گفت: در بازي با چين كوارتر اول را بسيار خوب به پايان برديم.
در كوارتر دوم مساوي بوديم، اما در كوارتر سوم بد بازي كرديم و ديگر براي جبران نتيجه دير شده بود.
هرچند در برخي موارد كار تيمي بازيكنان بهتر بود اما كارهاي انفرادي زياد بازيكنان در كوارترهاي پاياني باعث شكست تيم ما شد و بايد اين مشكل برطرف شود.
وي درمورد حضور ارسلان كاظمي در تيم ملي تصريح كرد: ارسلان كاظمي بر اساس نخستين تجربه حضورش در تيم بزرگسالان خود را به خوبي نشان داد كه اگر تجربه لازم را پيدا كرده و بيشتر ازگذشته در جمع ملي پوشان قرار بگيرد عملكرد بهتري خواهد داشت.

*تمام دنيا در پست ل ضعف دارند

آتشي درمورد پست ل(سانتر) تيم ملي و كمبود بازيكن در اين پست گفت: متاسفانه در اين پست با مشكل روبروهستيم اما در تمام دنيا وضعيت به همين گونه بوده و تعداد بازيكنان با قامت بلند و عملكرد فني خوب در پست سانتر كم است.
در ايران تنها حامد حدادي در اين پست قرار دارد و در نبود وي از اصغر كار دوست استفاده مي كنيم.
وي تاكيد كرد: با وجود عملكرد خوب اصغر كاردوست در جام ويليام جونز و استانكوويچ متاسفانه اين بازيكن در مقابل سه بازيكن بلند قد چيني كاري از پيش نبرد و در نيمه دوم بازي كارايي كمتري داشت.
هم اكنون ليگ حرفه اي بسكتبال آمريكا (ان.بي.اس) با آن عظمت حتي 10 بازيكن خوب در اين پست ندارد و تنها بايد منتظر پيدا شدن بازيكناني با قد بالاي 2مترو 10 سانت باشيم.

*در پست فوروارد با تجمع بازيكن روبرو هستيم

آتشي در مورد پست فوروارد قدرتي نيز تصريح كرد: دراين پست نفراتي كه بخواهند لياقت خود را نشان دهند زياد است و حتي تجمع بازيكن نيز داريم اماهنوز انتخاب بازيكن از بين اين افراد سخت است و بازي هاي تداركاتي باعث مي شود مربي آن چه را كه مد نظر دارد پياده كرده و بر اساس تفكر خود بازيكن انتخاب كند.

*چين تنها رقيب ايران در قاره آسيا

نصراله معيني كارشناس بسكتبال كشورمان نيز در اين باره گفت: تنها تيمي كه هم اكنون رقيب ايران در قاره آسيا محسوب مي شود تيم چين است كه حتي در رنكينگ جهاني رتبه بالاتري نسبت به ايران دارد.
اما ديگر تيم هاي قوي آسيا از جمله فيليپين، لبنان، سوريه، قزاقستان و حتي كره و ژاپن نيز در مقابل ايران شكست مي خورند.
وي ادامه داد: در جام استانكوويچ چيني ها با تمام بازيكنان خود حاضر بودند اما ايران از وجود چند بازيكن خوب خود محروم بود.
از طرفي ميزبان مسابقات سالها در آسيا تيمي قدرتمند محسوب مي شده و بازي تيم ملي تاكوارتر سوم خوب بود كه در صورت حضور آفاق و حدادي پيروز مي شوند.
معيني تاكيد كرد: در شرايط فعلي بدون آفاق و حدادي در مقابل حريفان ديگر پيروز شديم اما در بازي هاي بسيار مهم نياز زيادي به اين 2 بازيكن داريم همان طوري كه تيم هاي ان بي اي (ليگ حرفه اي آمريكا) و اروپايي ها به يك يا 2 بازيكن خود احتياج زيادي دارند.
سرپرست تيم ملي جوانان ادامه داد: خوشبختانه كيهاني پزشك تيم ملي با زحمات زياد خود اجازه حضور آفاق در تورنمنت تركيه را داد.
با توجه به كاركردن و شناخت از آفاق از تاثير وي در تيم آگاهم و تفاوت تيم ملي با بودن يا غيبت وي بسيار زياد است به همين دليل بايد به اين تيم اميدوار بود.
وي تصريح كرد: مشكل بزرگ بسكتبال ما كمبود سالن براي اين رشته است.
هم اكنون بين 60 تا صد نفر در روز از سالن آزادي استفاده مي كنند كه متاسفانه سالن ورزشي بزرگ ديگري براي ورزش بسكتبال نداريم.
اما اين مشكل نبايد باعث شود كه تيم ملي كشورمان مقام دوم را كسب نماي
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 18:58 | لینک  | 

جلسه هماهنگی و اجرايی مسابقات ليگ دسته اول، دسته دوم و زيرگروه باشگاههای کشور روز یکشنبه ساعت ۹ صبح با حضور محمود مشحون رئیس فدراسيون بسکتبال، حسن نوربخش رئيس کميته مسابقات و نمایندگان باشگاههای شرکت کننده در این مسابقات در سالن اجتماعات ورزشگاه آزادی برگزار گردید. در این جلسه که تا ساعت ۱۳ به طول انجامید پس از بحث و تبادل نظر باشگاهها و فدراسیون تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

-------------- لیگ دسته اول باشگاههای کشور --------------

* لیگ دسته اول باشگاههای کشور با حضور ۲۲ تیم در ۲ گروه و بصورت رفت و برگشت انجام خواهد شد.

* تاریخ شروع مسابقات پنجشنبه اول مهرماه خواهد بود.

* آخرین مهلت تحویل مدارک به فدراسیون ۳۱ مردادماه تعیین گردید.

-------------- لیگ دسته دوم باشگاههای کشور --------------

* لیگ دسته دوم باشگاههای کشور با شرکت ۱۰ باشگاه در یک گروه و بصورت رفت و برگشت انجام خواهد شد.

* تاریخ شروع مسابقات پنجشنبه ۸ مهرماه خواهد بود.

* آخرین مهلت تحویل مدارک به فدراسیون ۳۱ مردادماه می باشد.

-------------- لیگ زیر گروه باشگاههای کشور --------------

* لیگ زیر گروه باشگاههای کشور با حضور ۱۶ تیم در ۴ گروه چهار تیمی انجام خواهد شد.

* تاریخ شروع مسابقات دهه سوم شهریورماه خواهد بود.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:11 | لینک  | 

تیم ملی بسکتبال ( ب ) ایران جهت شرکت در مسابقات جام استانکوچ ، روز جمعه ۱۵ مردادماه ساعت ۱۱:۳۰ صبح تهران را از طریق فرودگاه بین المللی امام به مقصد لبنان ترک خواهد نمود.
سومین دوره مسابقات جام استانکویچ فیبا آسیا با شرکت تیمهای ملی ب ایران ،عراق ،لبنان، سوریه، اردن، تایوان، فیلیپین، ژاپن، قطر و قزاقستان از تاریخ ۱۶ لغایت ۲۴ مرداد ، در بیروت برگزارخواهد شد .
لازم به توضیح می باشد که تیم اول این مسابقات به طور مستقیم به مسابقات جام ملتهای آسیا در سال ۲۰۱۱راه پیدا خواهد کرد.تیم ملی ایران با کسب مقام قهرمانی آسیا در دوره قبل ، جواز حضور در این مسابقات پیش از این بدست آورده است.

اسامی بازیکنان و کادر فنی اعزامی به مسابقات :

مهراد آتشی، علی باهران، محمد جمشیدی ، محمد زارعی، آرن داودی، اصغر کاردوست، موسی نبی پور، محمد حسن زاده ، جواد داوری ، روزبه ارغوان ، سعید داورپناه ، محمد رضا ابراهیمی نیا
رضا مشحون : سرپرست
محمد کسائی پور : سرمربی
علی توفیق : مربی
علی رضا نیکورفتار : مربی
کریم محمد پور: فیزیوتراپ
امیر حسین صفرزاده : داور
امید موحدنژاد : خبرنگار

جواد داوری و موسی نبی پور پس از پایان مسابقات چهارجانبه ترکیه به اردوی ملی پوشان در لبنان ملحق خواهند شد.

تیم ملی ب بسکتبال ایران در تاریخ ۲۵ مرداد ساعت ۲۱:۳۰ از طریق فرودگاه بین المللی امام به ایران باز خواهند گشت.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:10 | لینک  | 

مسابقات قهرماني بسكتبال اميدهاي كشور با قهرماني تيم تهران پايان يافت.

دیدار نهایی مسابقات روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه بین دو تیم تهران و اصفهان برگزار گردید که در پایان یک بازی نزدیک و مهیج تیم امیدهای تهران موفق شد ۶۷ - ۶۲ بر میزبان مسابقات غلبه نموده و به مقام قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند.

محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال با حضور در سالن مسابقات از نزدیک نظاره گر تلاش آینده سازان بسکتیال بود.

در ديدار رده بندي نيز تيم فارس با امتياز ‪۶۲‬بر ‪۵۲‬تيم گرگان را شكست داد و در رده سوم قرار گرفت. 

مرحله نهايي مسابقات بسكتبال اميدهاي كشور از روز جمعه گذشته به ميزباني هيات بسكتبال اصفهان و با شرکت ۶ تیم برتر مرحله مقدماتی در اين شهر آغاز شده بود.

در اين رقابت‌ها تيم‌هاي تهران ، اصفهان ، فارس ، آذربايجان غربي ، كرمان و گرگان حضور داشتند که در پایان تیمهای تهران ، اصفهان ، فارس و گرگان مقامهای اول تا چهارم را به خود اختصاص دادند
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 8:55 | لینک  | 

سه بازيکن جديد، تيم ملي بسکتبال را در تورنمنت ترکيه همراهي مي کنند که حامد حدادي نيز به صورت مستقيم از آمريکا به اردوي تيم ملي در ترکيه ملحق مي شود.

حسن نوربخش سرپرست تيم ملي بسکتبال در اين باره به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به هدف سرمربي تيم ملي بسکتبال براي يافتن ترکيب مناسب تيم ملي،سه بازيکن جديد جايگزين آرن داودي، اصغر کاردوست و موسي نبي پور در تورنمنت ترکيه مي شوند.

وي افزود: امير اميني، علي دورقي، و حامد سهراب نژاد که تيم ملي را در جام استانکوويچ همراهي نکردند همراه ديگر اعضاي تيم ملي به ترکيه سفر مي کنند و از سوي ديگر حامد حدادي بازيکن ايراني تيم ممفيس گريزليز آمريکا نيز در اين تورنمنت تيم ملي را همراهي مي کنند.
وي در مورد وضعيت حامد آفاق بازيکن مصدوم تيم ملي نيز تأکيد کرد: آفاق براي گرفتن تأييد به دکتر کيهاني پزشک تيم ملي مراجعه کرده و در صورت نبود مشکل پس از سه هفته مصدوميت همراه تيم ملي در مسابقات ترکيه شرکت مي کند.

نوربخش خاطر نشان کرد: تنها به دليل برگزاري مسابقات اميدهاي کشور به عنوان سرپرست همراه تيم ملي به مسابقات استانکوويچ در چين نرفتم،امامسئوليت تيم ملي را در تورنمنت ترکيه نيز بر عهده دارم.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:4 | لینک  | 

عضو تيم ملي بسكتبال گفت: روز يكشنبه دهم مرداد در جريان تمرين تيم ملي بسكتبال، مصدوم شدم و به همين دليل بايد تا پايان هفته براي مشخص شدن امكان سفر به لبنان صبر كنم.


محمدرضا عامل خبازان به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: در صورتي كه تا پايان هفته مشكل مصدوميت پايم حل شود همراه با تيم ملي در جام استانكوويچ لبنان شركت مي كنم.

وي گفت: تمرينات تيم ملي در اين مدت پس از مسابقات غرب آسيا بسيار خوب برگزار شد و با اضافه شدن چند بازيكن تيم الف انسجام بازيكنان نيز بيشتر شده است.

خبازان خاطرنشان كرد: بازيكنان در تمرين هاي هفته ي اخير به خاطر انگيزه انتخابي، دفاع سنگين و برخوردهاي فيزيكي بيشتري داشتند كه باعث بالا رفتن آسيب ديدگي بازيكنان شده است هر چند دليل مصدوميت ها خستگي ناشي از فشار تمرينات نيز است./
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:3 | لینک  | 

مرحله نهایی مسابقات قهرمانی کشور اميدها در شهر اصفهان در حال برگزاری می باشد. نتایج بازیهای روز يکشنبه ۱۰/۵/۸۹ بشرح زير می باشد.

تهران ۶۹-آذربايجان غربی ۳۴
اصفهان ۷۹-فارس۷۴

گرگان ۷۰-کرمان 59
+ در این بازی معین صفایی با کسب 28 امتیاز بهترین بازیکن تیم گرگان بود.
ضمنا بازی فينال روز دوشنبه ۱۱/۵/۸۹ بين تيم های تهران و اصفهان برگزار خواهد شد.

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:6 | لینک  | 

نهمين اردوي آمادگي تيم ملي نوجوانان 2011 (متولدين 11/10/1373 به بعد ، متولدين سال 1995 ميلادي) بمدت 6 روز از ساعت 8 صبح روز شنبه 23/5/89 تا غروب روز پنجشنبه 28/5/89 در سالن بسكتبال مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار خواهد شد.

در اين اردو كه مدت آن 6 روز و تحت نظر سازمان تيمهاي ملي بسكتبال و به سرپرستی آقای ژوزف نظریان انجام خواهد شد ، مربيان تيم آقايان احمد مازديستان (تهران) ، حميدرضا شمس فلاورجاني (اصفهان) ، جواد زارعي كلوئي (هرمزگان) و ناصر پيروردي زاده (تهران) ، نوجوانان برتر بسكتبال كشور را تحت آموزش و تمرين قرار خواهند داد.

اسامي دعوت شدگان :
1-حامد بيگي-تهران
2-كياوش كاتبي-تهران
3-آرمي نظريان-تهران
4-حميدرضا اسديان-تهران
5-آرين نامدار قشقائي-تهران
6-اميرعلي كامكار-تهران
7-علي والامنش-تهران
8-شاهين وثوقي شهسواري-تهران
9-علي احمدي طباطبايي-تهران
10-سيدعرفان سمائي-تهران
11-مهدي ميرزائي-توابع تهران
12-اشكان اله ويسي-توابع تهران
13-محمدامين همداني-اصفهان
14-كيوان اشرف زاده فولادي-اصفهان
15-اميد اسديان دهاقاني-اصفهان
16-واهاگن غريبيان-اصفهان
17-عليرضا شيخ رضائي-اصفهان
18-وحيد دليرزهان-خراسان رضوي
19-عليرضا مرتضوي-خراسان رضوي
20-محمدرضا نهضتي-گرگان
21-نصراله اسدالهي بي بالان-گرگان

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:2 | لینک  | 

رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد شکست تیم ملی در تمام دیدارهای برگزار شده در تورنمنت بین‎المللی جام استانکوویچ گفت: هر چهار شکست جای بررسی دارد اما بدون اینکه به آنها نمره منفی تعلق بگیرد.

محمود مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر اهداف سازمان تیم‎های ملی بسکتبال از اعزام تیم ملی به تورنمنت‏های بین‎المللی و انجام دیدارهای دوستانه را تشریح کرد و اظهار داشت: تیم ملی اعزام نمی‎شود که بسکتبال را آموزش دهد که اگر این چنین بود، انتظاری غیر از برد نداشتیم. تیم ملی به تورنمنت‌هایی چون جام استانکوویچ می‎رود تا یاد بگیرد.

وی با اشاره به دیدارهای برگزار شده در رقابت‏های جام استانکوویچ تصریح کرد: اسلوونی یکی از حریفان ما در رقابت‎های قهرمانی جهان است. بازی با این تیم ترس بازیکنان را کم کرد. تیم ملی مغلوب استرالیا شد اما این شکست از چهار پیروزی هم با ارزش‎تر بود چون یاد گرفتند که می‎توان با تیم‎های بزرگ هم جنگید.

رئیس فدراسیون بسکتبال با اذعان به اینکه تیم ملی هر دو دیدار خود مقابل چین را ضعیف برگزار کرد، اعلام کرد که همین باخت‎ها در آینده تاثیر مثبت در تیم خواهد داشت.

مشحون گفت: پیروزی همیشگی در دیدارهای دوستانه می‎توانند دردسرساز هم باشند چون فکر می‎کنیم شرایط همیشه برای این نتیجه فراهم است. اصلا این چه مسابقات تدارکاتی است که در آن فقط پیروزی رقم بخورد؟ باید با تیم‌هایی دیدار تدارکاتی داشت که در آنها شانس شکست بیشتر باشد!

وی به جریان دیدار تیم ملی بسکتبال مقابل چین در روز پایانی مسابقات جام استانکوویچ اشاره کرد و افزود: در دو کوارتر ابتدایی بازی، ایران تیم برتر میدان بود اما در نیمه دوم شرایط به سود حریف تغییر کرد آنهم با اختلاف امتیاز بالا.

مشحون تاکید کرد: اینکه بازیکنان بدانند احتمال چنین تغییراتی در رقابت‎های رسمی هم وجود دارد و اصلا چه شد که این تغییر ایجاد شد، تجربه‎ای است که از همین مسابقات عاید حال بسکتبال شد. برای ما همین کافی است.

رئیس فدراسیون بسکتبال ضمن بیان اینکه پیروزی در دیدارهای دوستانه خوشحالی زیادی ندارد، یادآور شد: از شکست‎ها هم متاثر نمی‏شویم برای ما خوب بازی کردن در چنین میادینی مهمترین رکن است. در عین حال همه باخت‌ها بررسی می شوند تا نتیجه آنها تجربه‏ای برای ملی‏پوشان باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به عملکرد تیم ملی در تورنمنت جام استانکوویچ نمره منفی تعلق می‎گیرد؟ اظهار داشت: نه؛ کارشناسان واقعی چنین نمره‏ای نمی‏دهند چون اصلا برای برد نرفته بودیم. برای ما بازی‏های آسیایی و پیروزی در این بازی‎ها مهم است. حتی مسابقات جهانی هم به این اندازه مهم نیست.

* غیبت حامد حدادی و حامد آفاق تا چه اندازه در شکست‏های تیم ملی در مسابقات جام استانکوویچ تاثیرگذار بود؟

مشحون در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: خیلی زیاد چون غیبت این دو 40 درصد توانایی‎های تیم را کم کرده بود. حدادی و آفاق در کنار صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی و اوشین ساهاکیان ترکیب اصلی تیم ملی را تشکیل می‏دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال کشورمان در چارچوب مسابقات جام استانکوویج مقابل چین (2 بار)، استرالیا و اسلوونی شکست خورد و در رده آخر جدول رده‌بندی قرار گرفت. این رقابت‎ها روز یکشنبه در "لیوژو" چین به پایان رسید.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:56 | لینک  | 

چین 76 - 58 ایران

++ با این نتیجه تیم ایران به مقام 4 در بین 4 تیم حاضر در جام استانکویچ دست یافت!

++ برنامه بعدی تیم ملی شرکت در ترنمنت آدیداس در ترکیه است که با حضور ایران - ترکیه - نیوزلند و صربستان انجام می شود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:43 | لینک  | 

عصر روز گذشته جلسه ای  با حضور آقای اسدالله کبیر و اعضای مرکزی شورای سردبیری وبلاگ و وب سایت رسمی انجمن هواداران بسکتبال گرگان انجام شد . در این جلسه که 3 ساعت به طول انجامید حاضرین به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند .
از جمله نکات اصلی مطرح شده توسط آقای کبیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:


* ایجاد پایگاه های قهرمانی بسکتبال پایه با زیر پوشش گرفتن بیش از 200 بازیکن از رده سنی میکرو بسکتبال تا جوانان

* اصلاح ساختار بسکتبال پایه در گرگان

* بدنسازی با وزنه تحت برنامه فشرده برای تیم امید

* ایجاد آیین نامه مدون انضباطی برای تیم بزگسالان با تعیین جریمه های نقدی سنگین در صورت هرگونه تخلف 

اعضای شورای سردبیری هم با بیان پیشنهادات و نگرانی های خود مسایل مد نظر خود را با کادر فنی مطرح کردند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 8:29 | لینک  | 

مرحله نهايی مسابقات قهرمانی کشور اميدها با شرکت تيم های اصفهان-تهران-فارس-گلستان-کرمان و آذربايجان غربی بهر ميزبانی استان اصفهان در حال برگزاری است.

نتايج روز اول (۸/۵/۸۹) :
آذربايجان غربی ۵۷-کرمان ۶۲
اصفهان ۶۹-گرگان ۵۰
فارس ۴۶-تهران ۷۳

برنامه بازيهای روز دوم (۹/۵/۸۹) :
ساعت ۳۰/۱۵ : فارس-گرگان
ساعت ۴۵/۱۷ : کرمان-تهران
ساعت ۰۰/۱۹ : اصفهان-آذربايجان غربی
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 15:39 | لینک  | 

استرالیا 69 - 60 ایران

چین 71 - 75 اسلوانی
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:26 | لینک  | 

مسابقه راگبی

گرگان - قم

جمعه 8 مرداد 89

ساعت : 17

استادیوم آزادی گرگان
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 9:6 | لینک  | 

استرالیا 77 - 63 اسلوانی

چین 86 - 64 ایران
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 14:56 | لینک  | 

اسلوانی 107 - 74 ایران

چین 63 - 64 استرالیا
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:43 | لینک  | 

به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبري فارس«توانا»، در مراسم قرعه كشي كه ديروز(دوشنبه) در تالار بسكتبال مجموعه ورزشي آزادي برگزار شد، 16 تيم در ليگ برتر در 2 گروه 8 تيمي قرار گرفتند كه از 30 شهريور به رقابت با يكديگر مي پردازند.
در گروه A تيم‌هاي شيمي كرد، آرارات، نيكان ترابر، بندرعباس، حجاب شيراز، شهرداري گرگان، بختيار و تيام حضور دارند. در گروه B نيز تيم‌هاي فولاد مباركه‌سپاهان، صدرا، نوروزيان، قزوين، مهرام، كرمانشاه، استقلال و گاز به رقابت با يكديگر مي پردازند. در گروه اول حجاب شيراز ميزبان است، اما ميزبان گروه دوم هنوز مشخص نشده است.
ليگ دسته اول نيز با حضور 16 تيم در 2 گروه 8 تيمي، 22 شهريور آغاز خواهد شد. در گروه A تيم‌هاي آريا شميرانات، كهريزك، اميد‌شيراز، مهر‌تهران، حاجيوني‌بوشهر، هيأت بسكتبال بجنورد، شهرداري جيرفت و كوير تهران با هم رقابت مي كنند. در گروه B نيز تيم‌هاي شهرداري كرمان، طائر‌پور تهران، خرمان تهران، هيأت بسكتبال همدان، هيأت بسكتبال اروميه، هيأت بسكتبال گيلان، هيأت بسكتبال سنندج و هيأت بسكتبال چهارمحال و بختياري حضور دارند. ميزبان مسابقات در گروه اول و دوم به ترتيب بوشهر و سنندج است.
ليگ دسته 2 بانوان با حضور 16 تيم در 4 گروه 4تيمي از 19 شهريور آغاز خواهد شد. ميزبان اين مسابقات در گروه‌هاي اول تا چهارم به ترتيب، اصفهان، تبريز، ساوه و اصفهان است.
گروه‌بندي ليگ دسته 2 به شرح زير است:
گروه A: شيراز جوان، آراد همدان، هيأت بسكتبال خراسان جنوبي و فولاد مباركه سپاهان
گروه B: تربيت بدني خوزستان، آدلي، تابريش تبريز و شهرداري ملاير
گروه C: شهرداري ساوه، بسيج شهرداري كرج، طلايه‌داران قم و سلامي
گروه D: آرارات اصفهان، تربيت بدني كازرون، ذوب‌آهن اصفهان و فجر شهرداري زنجان

* ليگ برتر
گروه A: شيمي كرد، آرارات، نيكان ترابر، بندرعباس، حجاب شيراز، شهرداري گرگان، بختيار و تيام
گروه B : فولاد مباركه سپاهان، صدرا، نوروزيان، قزوين، مهرام، كرمانشاه، استقلال و گاز

* دسته اول
گروه A: آريا شميرانات، كهريزك، اميد شيراز، مهر‌تهران، حاجيوني بوشهر، هيأت بسكتبال بجنورد، شهرداري جيرفت و كوير تهران
گروه B: شهرداري كرمان، طائر پور تهران، خرمان تهران، هيأت بسكتبال همدان، هيأت بسكتبال اروميه، هيأت بسكتبال گيلان، هيأت بسكتبال سنندج و هيأت بسكتبال چهارمحال و بختياري
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:21 | لینک  | 

محسن صادق زاده گفت: نزديک به شش بازيکن تيم ملي آسيب ديده اند که مصدوميت سه نفر آنها جدي است و ساير بازيکنان امکان بازگشت به تمرينات را دارند.

سرمربي تيم ملي بسکتبال جوانان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: با وجود آسيب ديدگي بازيکنان تمرينات تيم ملي با جديت پيگيري مي شود و برنام هاي تيم ملي به طور مرتب و با سازماندهي بالا انجام مي شود.
صادق زاده اظهار داشت: بهنام شبان به دليل مصدوميت جدي از ناحيه زانو به طور کامل از تيم ملي خارج شد و سعيد محمدي و سيامک خواه نيز به دليل مصدوميت چند هفته از تمرينات دور خواهد بود.
وي خاطر نشان کرد: چند تيم براي شرکت در تورنمنت زير 18 سال تهران اعلام آمادگي کرده اند که تا زمان قطعي شدن حضور اين تيم ها اسامي آنها را اعلام نمي کنيم اما در طول اردوي تيم جوانان که تا نهم مرداد ادامه دارد چند بازي با تيم ملي ب انجام مي دهيم
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:19 | لینک  | 

عضو تيم ملي بسكتبال گفت: به برنامه هاي فشرده ي باشگاهي و ملي هيچ فرصتي براي استراحت طولاني مدت و رفع كامل مصدوميت هاي قديمي ام ندارم و اين مصدوميت ها هميشه با من است.

مهدي كامراني در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: در جريان مسابقات ويليام جونز مصدوميت جديدي برايم پيش نيامد بلكه در ديدار مقابل استراليا مصدوميت هاي كهنه ام در ناحيه ي زانو وكشاله ران اجازه ي ادامه ي بازي را نداد.

وي افزود: پس از پايان سوپر ليگ بسكتبال تا به حال با مشكل مصدوميت دست و پنجه نرم مي كنم و استراحت پيش از پيوستن به تمرينات تيم ملي نيز بسيار كوتاه مدت بود زيرا بايد در قالب تيم قرار مي گرفتم اما سعي مي كنم در بازي هايي كه چندان احتياجي به حضورم نيست شركت نكنم. ما هيچ محبوبيت زيادي بين بازيكنان دارد.

وي تاكيد كرد: خوشبختانه مربي تيم ملي مربي بسيار فهميده اي است كه علاوه بر بازي يك بازيكن به سلامت روح و روان وي نيز توجه مي كند و شخصيت خوبي براي ملي پوشان قائل است به همين دليل بين بازيكنان از محبوبيت خاصي برخوردار است.

كامراني گفت: صدا و سيما و مسئولان به خاطر توجه كم به بسكتبال گله داريم هرچند مهمترين موضوع براي ما خوشحال كردن مردم با قهرماني هاي پياپي است.

وي خاطر نشان كرد: اعضاي تيم ملي بسكتبال نياز به برگزاري جلسه اي با سعيدلو رئيس سازمان تربيت بدني براي انتقال مشكلاتشان دارند بازيكنان تيم ملي با فداكاري زياد در اردوهاي طولاني مدت شركت مي كنند و حتي من امكان ماندن در كنار پدر مريضم كه نياز به جراحي دارد را به خاطر شركت در جامهاي مختلف ندارم با چنين وضعيت فرسايشي حتي عملكرد تيم ملي در مسابقات گوانگجو نيز مشخص نيست
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:19 | لینک  | 

ملی پوشان بسکتبال کشورمان روز چهارشنبه نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی جام استانکوویچ را مقابل اسلوونی برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات بسکتبال قهرمانی جام استانکوویچ از فردا چهارشنبه با حضور چهار تیم ایران، چین (میزبان)، اسلوونی و استرالیا در شهر "لیوژو" آغاز می‎شود.

اسلوونی حریف تیم ملی بسکتبال کشورمان در نخستیین روز این مسابقات است. مصاف دو تیم ایران و اسلوونی دیدار اول مسابقات بسکتبال جام استانکوویچ به حساب می‎آید که ساعت 16 (به وقت محلی) برگزار می‏شود. دیگر دیدار این روز از رقابت‏ها را دو تیم استرالیا و چین برگزار می‏کنند.

مسابقات بسکتبال قهرمانی جام استانکوویچ به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت. تیم ملی بسکتبال ایران به منظور آماده‏سازی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان (شهریورماه - ترکیه) و بازی‏های آسیایی (آبان‎ماه و آذرماه - چین) در این پیکارها شرکت کرده است.

++ مسابقات جام استانکویچ به طور کامل توسط شبکه الجزیره اسپورت 2 بر روی ماهواره نیل ست پخش زنده می شود.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:17 | لینک  | 

مرحله نهايي مسابقات قهرمانی کشور اميدها در اصفهان برگزار خواهد شد. صبح امروز چهارم مردادماه جلسه هماهنگی این مسابقات در محل فدراسیون بسکتبال با حضور محمود مشحون رئیس فدراسیون، حسن نوربخش رئيس کميته مسابقات و نمايندگان ۶ تيم حاضر در مرحله پايانی برگزار گرديد که پس از قرعه کشی استان اصفهان بعنوان ميزبان انتخاب شد.

اين مسابقات از تاريخ ۸ مردادماه با شرکت تيمهای اصفهان،تهران،گرگان،آذربايجان غربی،کرمان و فارس بصورت دوره ای برگزار خواهد شد.

++ تیم گرگان در مرحله قبل مسابقات با حذف تیم های خوزستان ، کردستان و بوشهر به این مرحله صعود کرده است.


نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 20:54 | لینک  | 

مهدي كامراني گفت: بازيكناني مانند ايمان زندي و اصغر كاردوست كه مدتي از تيم ملي دور بودند احيا شده اند كه اين نويد بخش آينده اي خوب در بسكتبال ايران است.

مهدي كامراني؛ در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در اين باره افزود: پديده هاي خوبي در بازي هاي ويليام جونز و تورنمنت ايتاليا داشتيم كه اين اميد مربيان به آينده تيم را بيشتر مي كند، بازيكناني مانند اصغر كاردوست و ايمان زندي كه مدت ها به علت نيمكت نشيني درباشگاه خود از تيم ملي دور بودند در اين رقابت ها بازي هاي درخشاني ارائه كردند.

وي تصريح كرد: تورنمنت ايتاليا طبق پيش بيني هاي قبلي بسيار سخت بود و در حقيقت ايتاليا تنها براي گرفتن انتقام قهرماني دو سال قبل ايران در تورنمنتي مشابه از ما دعوت كرده بود و نزديك به 80 درصد بازيكنان آن تغيير كرده و تنها دو بازيكن حاضذر در ليگ NBA بسكتبال حرفه اي آمريكا را در اختيار نداشتند.

وي تأكيد كرد: هرچند تورنمنت ايتاليا نخستين بازي هاي رسمي تداركاتي ايران محسوب مي شد اما عملكرد اين بسيار خوب بود و حتي در صورت پنج خطايي نشدن صمد نيكخواه بهرامي، بهترين گلزن تيم امكان پيروزي در مقابل مجارستان را داشتيم.

كامراني تأكيد كرد: ايتاليايي ها تنها به دنبال اثبات برتري 30 امتيازي خود در مقابل ايران بودند كه در صورت بازي در كشوري بي طرف با داوران بي طرف به طور قطع چنين نتيجه اي به دست نمي آمد البته ايران نيز بازي چندان خوبي در مقابل اين تيم ارائه نداد.

وي ادامه داد: جام ويليام جونز نيز هر سال با تيم هاي خوب بين المللي انجام مي شود و فقط استراليا با تيمي ضعيف و مسن در اين رقابت ها شركت كرده اما ساير تيم ها با تركيبي بسيار قدرتمند براي آزمايش كردن خود در جان ويليام جونز شركت مي كنند به خصوص ژاپن كه پديده دو متر و 20 سانتي متري خود را نيز همراه تيم آورده بود
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:6 | لینک  | 

برگزارکنندگان مسابقات بسکتبال جام استانکوویچ برنامه این رقابت‏ها را اعلام و اسلوونی را به عنوان نخستین حریف تیم ملی کشورمان معرفی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‏های بسکتبال جام استانکوویچ از 6 مردادماه در شهر "لیوژو" چین آغاز شده و تا 10 مردادماه ادامه خواهد داشت. این مسابقات با حضور 4 تیم ایران، چین، استرالیا و اسلوونی برگزار می‏شود. تیم ملی کشورمان روز چهارشنبه برای برگزاری نخستین دیدار خود در چارچوب این مسابقات به مصاف اسلوونی می‏رود.

برنامه دیدارهای تیم ملی بسکتبال ایران و دیگر تیم‏های شرکت کننده در مسابقات جام استانکوویچ چین به شرح زیر است: (ساعت‎ها به وقت محلی است)

چهارشنبه (6 مردادماه)
* ایران - اسلوونی (ساعت 16)
* چین - استرالیا (ساعت 19:30)

پنجشنبه (7 مردادماه)
* اسلوونی - استرالیا (ساعت 16)
* ایران - چین (ساعت 19:30)

جمعه (8 مردادماه)
* ایران - استرالیا (ساعت 16)
* چین - اسلوونی (ساعت 19:30)

روز شنبه (9 مردادماه) هر چهار تیم شرکت کننده در مسابقات بسکتبال جام استانکوویچ استراحت دارند.

یکشنبه (10 مردادماه)
* دیدار رده بندی (ساعت 16)
* دیدار فینال (ساعت 19:30)

تیم ملی بسکتبال کشورمان که برای حضور در مسابقات قهرمانی جهانی و بازی‎های آسیایی آماده می‎شود، شنبه شب برای حضور در این مسابقات راهی چین شد. محمد حسن زاده به دلیل مشکلات سربازی از همراهی تیم ملی در این سفر بازماند. ضمن اینکه حامد حدادی که قرار بود در چین به ترکیب تیم ملی ملحق شود با مخالفت مدیران باشگاه ممفیس گریزلیز روبرو شده است.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 17:0 | لینک  | 

بازيكن تيم ملي بسكتبال گفت: بايد فكري به حال خدمت سربازي و وضعيت خروج قهرمانان ورزشي كرد،زيرا ملي پوشان نيز مانند سربازان يك كشور با بالا بردن پرچم ايران افتخار مي‌آفرينند، در چنين مواردي بايد با آنها همكاري شود.

علي دورقي با بيان اين مطلب به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: هنوز وضعيت اخذ ويزاي چند ملي پوش اعزامي به جام استانكويچ مشخص نيست و در اين مدت چند بازيكن به خاطر مشكلات خروجي و سربازي موفق به همراهي تيم ملي نشدند.

وي افزود: بايد تمهيداتي براي وضعيت بازيكنان مشمول تيم ملي انديشيده شود، هر ورزشكاري تنها بين 10 تا 15 سال در سطح اول ورزش حضور دارد و بالا رفتن پرچم كشورمان مانند دفاع از كشور است به همين دليل بايد اين دوره‌ي قهرماني را نيز مانند خدمت سربازي حساب كنند.

وي ادامه داد: هفته‌ي قبل در بازي‌هاي ويليام جونز قهرمان شديم كه اين رقابتها در بين آسيايي‌ها به جام ملتهاي آسياي كوچك معروف است كه اكثر تيم‌هاي خوب آسيايي در آن شركت مي‌كنند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 19:41 | لینک  | 

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، حامد حدادي كه براي همراهي تيم ممفيس گريزليز در ليگ تابستاني NBA اردوي تيم را ترك كرده بود و در تورنمنت‌هاي ايتاليا و تايوان غايب بود، پس از پايان ليگ تابستاني تيم ملي را در جام استانكوويچ همراهي خواهد كرد.
رضا مشحون، رئيس سازمان تيم‌هاي ملي بسكتبال با اعلام اين خبر گفت: طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته قرار است حدادي در جام استانكويچ در تركيب تيم ملي حضور داشته باشد و مشكلي وجود ندارد.
وي ادامه داد: حامد آفاق به دليل مصدوميت تنها غايب تيم ملي در اين تورنمنت خواهد بود و مشكل سربازي جواد داوري نيز برطرف شده است.
رقابت‌هاي جام استانكوويچ 4 تا 11 مردادماه در چين برگزار مي‌شود.
كاروان تيم ملي ايران امشب راهي اين كشور مي‌شود.
ملي پوشان ايران هفته گذشته در مسابقات ويليام جونز تايوان به مقام قهرماني دست يافتند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:15 | لینک  | 

مربي تيم ملي بسكتبال گفت: چند بازيكن تيم ملي به دلايل مختلف امكان همراهي تيم ملي در تورنمنت ايتاليا و ويليام جونز را پيدا نكردند اما با حل مشكل خروجي اين بازيكنان، تركيب كاملي به مسابقات استانكوويچ اعزام مي شود.

مهران حاتمي با بيان اين مطلب در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: ارسلان كاظمي، موسي نبي پور،جواد داوري، پويا تاجيك و سامان ويسي نفراتي هستند كه هر كدام به دلايل مختلف امكان خروج از كشور را نداشتند اما با حل اين مشكل، تيم ملي را در جام استانكوويچ همراهي مي كنند.

وي افزود: تورنمنت هاي اروپايي هميشه نكات آموزنده اي براي تيم ملي دارند و از تورنمنت ايتاليا چيزهاي زيادي آموختيم.بازي با ايتاليا هر چند همراه با شكست بود اما تجربه خوبي برايمان محسوب مي شود و در مقابل مجارستان نيز در عين شايستگي تنها با يك امتياز اختلاف شكست خورديم.

حاتمي تاكيد كرد: كشورهاي شركت كننده در جام ويليام جونز با قدرت تمام وارد اين مسابقات شده بودند كه براي ارزيابي تيم هاي آسيايي تلاش مي كردند اما خوشبختانه ملي پوشان ايراني باجان و دل در مقابل اين تيم ها به ميدان رفت.

وي تاكيد كرد: پيروزي در مقابل تيم هاي آسيايي به اين معني نيست كه درآينده نيز تيم ها را شكست مي دهيم، تيم لبنان باتركيبي آمريكايي به اين جام آمده بود كه در جام ويليام جونز شكست خورد.
وي خاطر نشان كرد: در جام استانكوويچ با تيم هاي استراليا،اسلووني و چين بازي داريم كه با توجه به مشكلات تهيه بليط و البته آماده سازي ملي پوشان چند روز زودتر(عصر امروز) به كشور چين سفر مي كنيم.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:13 | لینک  | 

مربی تیم ملی بسکتبال ضمن تاکید بر اینکه این تیم با جدیت پیگیر تمرینات بوده و حضور در تمام اردوها و تورنمنت‏ها را هم جدی می‎گیرد، اظهار داشت: نباید از هیچ قافله‏ای عقب بمانیم.

مهران حاتمی در گفتگوبا خبرنگار مهر یادآور شد: تیم ملی بسکتبال برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان و پس از آن بازی‎های آسیایی آماده می‎شود اما به خاطر این آماده سازی از هیچ قافله‏ای عقب نمی‌مانیم.

وی به قهرمانی در مسابقات جام ویلیام جونز چین تایپه اشاره کرد و گفت: تیم ملی بسکتبال در رقابتی نزدیک با دیگر تیم‎ها به این عنوان دست یافت. شرکت کنندگان همه با بهترین شرایط در مسابقات شرکت کرده بودند. فاصله میان تیم‌ها میلیمتری بود چون پیشرفت کاری حریفانمان کاملا مشهود بود.

مربی تیم ملی بسکتبال تاکید کرد: بسکتبال کشورهای آسیا در حال پیشرفت مدام و روز به روز است و ما هم از این غافله عقب نمی‎مانیم چون هرگز به پشت سر و اینکه دیروز چه نتایج و جام‏هایی گرفتیم، توجهی نداریم. اینگونه تصور نمی‎کنیم که چون پیش از این پیروز بودیم بازهم نتیجه از آن ما خواهد بود.

حاتمی ادامه داد: به همین دلیل بود که بازیکنان تیم ملی تمام دیدارهای خود در رقابت‎های جام ویلیام جونز را با تعصب و غیرت برگزار کردند. بدون توجه به اینکه قهرمان دوره پیشین این رقابت‎ها بودند و به عنوان قهرمانی دو دوره جام ملت‏های آسیا و یک تیم جهانی در این مسابقات حاضر شده بودند.

وی همچنین در مورد کمپ تمرینی ایتالیا که پیش از سفر به چین تایپه برگزار شد، تصریح کرد: تجربه به دست آمده در این کمپ و 2 دیداری که در آن برگزار کردیم با 6-5 دیداری که در رقابت‏های جام ویلیام جونز برگزار کردیم، برابری می‎کرد یا حتی بیشتر هم بود. به هر حال تاثیراردوهای اروپایی خیلی بیشتر از آسیایی است به همین دلیل تا مسابقات جهانی و بازی‎های آسیایی روی این برنامه‎ها تاکید بیشتری داریم.

مربی تیم ملی بسکتبال با اشاره به اینکه این تیم روز گذشته جمعه به ایران بازگشت و امشب هم برای حضور در رقابت‎های جام استانکوویچ راهی سوریه می‎شود، خاطرنشان کرد: البته ترکیب تیم برای حضور در این مسابقات نسبت به دو سفر برون مرزی قبل تغییراتی خواهد داشت. در عین حال هیچ یک از اردونشینان نسبت به موقعیت خود در تیم ملی مطمئن نباشند.
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 16:12 | لینک  | 

با حمایت انجمن هواداران بسکتبال گرگان برای اولین بار دوره آمادگی جسمانی و دفاع شخصی برای بانوان به صورت رایگان توسط نایب ریئس سبک دفاع شخصی در استان گلستان انجام می شود.
زمان : روزهای ذوج ساعت 8:30 الی 10 صبح  
مکان : سالن خانه کشتی
تلفن هماهنگی: 09117015232

نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 12:20 | لینک  | 

رئیس سازمان تیم‎های ملی بسکتبال با اشاره به قهرمانی تیم ملی در مسابقات جام ویلیام جونز، گفت: برای کسب اینگونه نتایج خیلی بیشتر از بضاعت‌مان کار و تلاش می کنیم تا حداقل از ادامه روند روبه رشدمان باز نمانیم.

محمدرضا مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر از عملکرد بازیکنان تیم ملی بسکتبال در مسابقات جام ویلیام جونز و نتایج به دست آمده در این رقابت‎ها ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: چه نتیجه‏ای می‏تواند بهتر از این باشد وقتی ما بیشتر از آنچه در اختیار داریم، زحمت می‌کشیم و با مشکلات و کمبودها کنار می‎آئیم تا فقط بتوانیم روند رو به رشد خود را ادامه دهیم.

* منظور شما همان گله‏های همیشگی و اینکه سالنی اختصاصی در اختیار ندارید، است؟

مشحون در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: البته اصلا دوست ندارم در این باره صحبت دوباره‎ای داشته باشم چون اگر قرار بود تاثیرگذار باشد، تا حالا به آن رسیدگی شده بود. ظاهرا مسئولان، ما و نیازهای‌مان را باور ندارند پس صحبت کردن در این مورد فقط تکرار مکررات است. اما به هر حال نمی‌توان منکر شد کاری که می‎کنیم و نتایج و قهرمانی‎هایی که به دست می‎آوریم بیشتر از بضاعت‌مان است.

وی ادامه داد: تیم ملی بسکتبال در مسابقات 2010جام ویلیام جونز برای دومین دوره متوالی قهرمان شد در حالیکه شرایط خاص‌تری نسبت به همیشه داشتیم. حامد حدادی، حامد آفاق، سامان ویسی، جواد داوری و پویا تاجیک هر یک به دلیل مشکلاتی نتوانستند تیم ملی را در این رقابت‎ها همراهی کنند هر چند که سایر بازیکنان خیلی خوب جای خالی این عده را پر کردند.

رئیس سازمان تیم‎های ملی بسکتبال از عملکرد اصغر کاردوست در این رقابت‏ها تمجید کرد و گفت: او یکی از بهترین‌های مسابقات جام ویلیام جونز شد در حالیکه تا همین سال گذشته یک نیمکت نشین بود! شکی نیست که پیشرفت یکباره این بازیکن به خاطر شخصیت بازی و اعتمادی است که سال گذشته مربی باشگاهی او برایش قائل شد و پس از سال‎ها او را به عنوان یک بازیکن ثابت به بازی گرفت. مربیان باشگاهی ما باید به این مسئله توجه داشته باشند.

مشحون ضمن تاکید بر اینکه مشکل بازیکنان غایب در مسابقات جام ویلیام جونز حل شده است، به دیدارهای تدارکاتی انجام شده تیم ملی در تورنمنت ایتالیا اشاره کرد و اظهار داشت: از این متاسفم که چرا نتوانستیم بیشتر از 2 بازی انجام دهیم. آسیا دیگر چیزی برای یاد دادن به بسکتبال ایران ندارد. فقط رفت و آمد در اروپا می‌تواند ادامه حرکت صعودی ما را موجب شود.

وی افزود: خوشبختانه اروپایی‎ها هم ما را باور کرده‎اند که به تورنمنت‎های آنها دعوت می‎شویم. برای پیدا کردن جایگاه جهانی به این باور نیاز داریم.

رئیس سازمان تیم‎های ملی بسکتبال از کامل نبودن ترکیب تیم ملی در تورنمنت‌ها و اردوهای برگزار شده ابراز نارضایتی کرد و گفت: برخی بازیکنان به خاطر مشکلات‎شان همراه همیشگی تیم ملی نبودند. از این بابت نگرانم. آنها به صورت انفرادی خوب هستند اما از نظر تیمی به هماهنگی بیشتری نیاز دارند. امیدوارم از این بابت لطمه‌ای نخوریم.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال کشورمان دوشنبه گذشته عنوان قهرمانی بیست و دومین دوره مسابقات جام ویلیام جونز در کشور چین تایپه را از آن خود کرد. ملی پوشان پیش از سفر به چین تایپه، در تورنمنت ایتالیا شرکت کرده و با تیم‌های میزبان و مجارستان دیدار کردند
نوشته شده توسط شورای سردبیری در ساعت 12:16 | لینک  |